Dijital taşınabilir röntgen cihazı, hastanın röntgen odasına gidemeyeceği durumlarda hastane odalarına kolaylıkla taşınabilen portatif dijital röntgen makinesidir.

Evde röntgen çekimi hizmetinde temel amacımız; doktorlarımıza amacına uygun, en kaliteli röntgen grafisini hızlı bir şekilde ulaştırırken, hastalarımızın aldığı hizmetten mutlu olmalarını sağlamak.

Avantajları;Düşük radyasyon ve kaliteli görüntünün yanında, eski sistemde olduğu gibi kaset plakası tarama (scan) işlemi olmadığı için dedektör çekilen röntgen filmini Wi-Fi üzerinden hemen workstation ekranına aktararak görmemizi sağlar. Örneğin ilerlemiş Demans türü Parkinson, Alzheimer..vb rahatsızlığı olan hastalarımızın röntgen çekimi esnasında nefes tutulamaması ya da istemsiz hasta hareketinden kaynaklanan bir tekrar söz konusu olursa veya kırık ya da kırık ihtimali olan, asgari seviyede hareket ettirilmesi gereken herhangi bir bölgenin röntgen filmi çekimi esnasında pozisyondan ya da istemsiz hasta hareketinden dolayı bir tekrar söz konusu olursa, tüm çekimler sonlanmadan dedektörü bölgenin altından almadığımız için, tekrar röntgen filmi çekimi esnasında (kaset değiştirme işlemi olmadığı için) hastamız hiçbir sıkıntı yaşamaz. Kırık olması durumunda ilgili bölgenin fazladan hareket ettirilmesini röntgen filmi çekilen hasta da, başka sıkıntılar doğabileceği için tedaviyi yapacak olan hekim de istemez.

Yatağında Akciğer Grafisi A.P., Akciğer Grafisi P.A, Apikolordotik Akciğer Grafisi A.P., Tele (Telekardiyografi), Akciğer Lateral Grafisi, Toraks Grafisi (Kaburga-Kot Grafisi), Ayak Bileği Grafisi, Bacak Uzunluk Grafisi, Dirsek Grafisi, Diz Grafisi Basarak, Diz Grafisi, Diz Patella Grafisi (Patella Tanjansiyel Grafi), A.D.B.G (Ayakta Direkt Batın Grafisi), Omuz Grafisi.

Radyografi uzmanlarına geliştirilmiş daha basit, daha verimli iş akışı sunan gelişmiş görüntü işleme teknolojimiz hastalar için daha az etkiyle daha yüksek kaliteli görüntüler işler.

Evde bakım ve sağlık hizmetlerinin bünyesinde yer alan “evde röntgen çekimi”, tedavisi evde devam eden hastaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen bir sistemdir.

Hasta için istenilen görüntüleme işleminin mobil (taşınabilir) cihazlarla uzman radyoloji teknisyenleri tarafından eve gelinerek uygulanması işlemidir.

Evde Röntgen Çekimi Neden Önemlidir?

Tedavisine evde devam edilen hastaların vücutlarının her hangi bir bölgesinde meydana gelen rahatsızlıklarla ilgili hekim tarafından “evde röntgen hizmeti” talep edilebilir. Hasta bu işlemi bir hastane veya sağlık kurumuna giderek çözümleyebileceği gibi, hastaneye gitmesine gerek kalmadan evinin konforunda (yaşam alanında) bu hizmeti kolaylıkla alabilir.

Hasta ve Hasta Yakınlarına Faydaları

Röntgen çekiminin evde yapılabilmesi hasta ve hasta yakınlarına bazı avantajlar sağlamaktadır.

 • Röntgen çekimi hastanın evinde gerçekleştiğinden hastanın ikinci bir travmaya maruz kalması önlenmiş olur.
 • Röntgen çekimi için hastanın ve beraberinde hasta yakınlarının harcayacağı zaman kaybının önüne geçilir.
 • Aile yakınlarının Evde bakım ve sağlık hizmetleri gibi güvenilir bir kuruluştan bu hizmetini alması hastanın konforunu sağlar.

Evde Röntgen Hizmeti Nasıl Verilir?

 • Hastanın ihtiyacı doğrultusunda, takipli hekimi tarafından röntgen çekimi talep edilmesi durumunda hasta yakınları evde bakım ve sağlık hizmetleri veren kurum ile irtibata geçerek hizmet talebinde bulunabilir.
 • Evde yapılacak röntgen çekiminin istemini ilgili hekim yapmalıdır. Talep edilen röntgenin tek yönlü grafi mi yoksa çift yönlü grafi mi olacağı talep formunda belirtilmelidir.
 • Burtom Evde Sağlık ve Bakım Merkezi ile ailenin uygun olduğu gün ve saat için evde röntgen çekimi organizasyonu sağlanır.
 • Radyoloji teknisyeni belirlenen gün ve saatte hasta evinde hazır bulunur. Röntgen çekimi için mobil (portable) röntgen cihazının kurulumunu yapar.
 • Hastanın hangi bölgesi için röntgen talep edilmişse radyoloji teknisyeni hastayı pozisyonlayarak çekime hazırlar.
 • Hastanın üzerinde olabilecek metaller (sütyen telleri gibi) takılar, kemer tarzı şeyler çıkartılır. Hastaya önlük giydirilir.
 • Hizmet teknisyen tarafından 1-3 dk. içerisinde kolaylıkla tamamlanır.
 • Çekilen röntgen monitörden izlenebilir, birkaç dakika içerisinde çıktısı alınır ve aileye teslim edilir. Röntgen sonucu hastanın hekimine dijital ortamda mail ile gönderilebilir.
 • Röntgen sonucunun raporlaması röntgen çekiminden sonra 2 gün içerisinde aile ile mail ortamında paylaşılır.
 • Röntgen çekimi hastaya herhangi bir sıkıntı yaşatmaz, ağrı hissettirmez.

   ANLAŞMALI KURUMLAR

   Kurumumuz SGK ve Özel Sigortlar ile Anlaşmalıdır.
   İncelemek İçin Lütfen Bağlantıları Kullanın.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.