Andulasyon Terapi Cihazı

Andulasyon, sözcük anlamı itibariyle dalga yaratma, dalgalanım anlamına gelen “Andulasyon” sözcüğünden türetilmiştir. Andulasyon terapisi; organizmanın korunma sistemlerini ve hücre gelişimini destekleyen, geniş bir frekans alanında dokularda biyolojik rezonans titreşimleri üreten, mekanik vibrasyon ile kızılötesi derin ısının kombinasyonundan oluşan yeni jenerasyon, biyofiziksel bir bütüncül terapi yöntemidir. Bu yeni teknoloji, bilim insanları, farklı alanlardan akademisyenler, spor tıbbı uzmanları ve hekimlerin ortak çalışmaları ile geliştirilmiştir.

Andulasyon terapi cihazı, özellikle Andumedic 3 Pro, masaj ve titreşim yoluyla vücut üzerinde terapötik etkiler yaratmak için tasarlanmış bir cihazdır. Andulasyon, titreşim ve ısı teknolojilerini bir araya getirerek, vücutta dolaşımın artması, kasların gevşemesi, ağrıların hafiflemesi ve genel rahatlama gibi faydalar sağlayan bir terapi yöntemidir.

Bu tür cihazlar genellikle fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde, sporcu kliniklerinde ve bazı sağlık tesislerinde kullanılır. Aynı zamanda, evde kişisel kullanım için de popüler hale gelmektedir. Cihazın çalışma prensibi, farklı frekans ve yoğunluklarda titreşim dalgalarını ve ısıyı vücudun belirli bölgelerine uygulamaktır.

Andumedic 3 Pro gibi cihazlar, spor sakatlanmalarının rehabilitasyonu, kronik ağrıların yönetimi, dolaşım bozuklukları, fibromiyalji ve benzeri rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı olabilir. Bununla birlikte, cihazın kullanımı, kişinin sağlık durumuna ve terapi ihtiyaçlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir, bu yüzden kullanım öncesinde bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

Andulasyon terapi cihazı, kullanıcının ihtiyaçlarına göre çeşitli programlar ve ayarlarla donatılmıştır. Bu, kullanıcının cihazı kişisel terapi gereksinimlerine uygun şekilde ayarlamasına olanak tanır. Cihaz, genel anlamda, vücutta rahatlama ve yenilenme sağlamayı hedefler.

Andumedic 3 Pro: Andulasyon Terapisi ile Ağrı ve Rahatlama

Andumedic 3 Pro, vücutta ağrıların giderilmesi ve genel rahatlamayı hedefleyen, ileri teknoloji bir andulasyon terapi cihazıdır. Cihaz, mekanik titreşimleri ve kızılötesi ışınları bir araya getirerek olumlu sağlık etkileri sağlar. Mekanik titreşimler, vücutta elektriksel sinyallere dönüşerek ağrı sinyallerini baskılar. Bu sinyaller, ATP üretimini artırarak vücudun doğal uyarım sistemini destekler. Aynı zamanda, titreşimler endorfin salgısını artırarak vücudun doğal ağrı kesicilerini harekete geçirir.

Kızılötesi ışınlar ise kan damarlarını genişleterek iyileşme sürecini hızlandırır. Bu, artan kan dolaşımı sayesinde hücrelerin yenilenmesini ve ağrıların hafiflemesini sağlar. Ayrıca, iltihaplanma sorunları olan kişilerde, bu iyileşme süreci, iltihaplanmaya neden olan maddelerin yok edilmesine yardımcı olabilir. Andumedic 3 Pro’nun sağladığı bu faydalar, metabolizmayı hızlandırarak kilo verme sürecini de destekler.

Andumedic 3 Pro’nun Uygulama Alanları

Andumedic 3 Pro, zayıflama ve kas ağrılarının giderilmesinde etkili bir cihazdır. Vücudun farklı bölgelerine yönelik bütüncül bir etki gösterir. Bu özellikleri sayesinde bedenin genel sağlığı ve akışı iyileşir. Cihazın kullanım alanları şunlardır:

 • Kas Ağrılarının Giderilmesi: Derin kas gerginliklerini kızılötesi ısı sayesinde azaltır. Özellikle sırt bölgesindeki ağrılar için etkilidir.
 • Lenfatik Akım ve Toksin Atılımı: Lenfatik sistemi uyararak vücuttaki toksinlerin ve asitlerin atılmasını sağlar.
 • Kan Dolaşımının İyileştirilmesi: Kızılötesi ışınların kan damarlarını genişletmesiyle, kan dolaşımı artar ve hücrelerin yenilenmesi hızlanır.
 • Uyku Kalitesinin Artırılması: Kas sisteminde meydana gelen rahatlama, derin uyku ve daha iyi dinlenme sağlar.
 • Kronik Ağrıların Hafifletilmesi: Siyatik, kemik erimesi, romatizma ve artrit gibi rahatsızlıklardan kaynaklanan ağrıları hafifletir.

Andumedic 3 Pro’nun Faydaları

Andumedic 3 Pro, sağladığı faydalarla vücudun genel sağlığını iyileştirir. İşte bu cihazın öne çıkan avantajları:

 • Kas Gerginliklerinin Azaltılması: Kızılötesi ısı ile derin kas gerginlikleri hafifler, böylece fiziksel düzelme sağlanır.
 • Bağ Dokularının Güçlendirilmesi: Venöz dönüşün iyileştirilmesi sayesinde bağ dokular güçlenir.
 • Refleksoloji Etkisi: Ayak refleks noktalarını uyararak vücudun farklı bölgelerinde iyileşme sağlar.
 • Endorfin Salgısı: Endorfin üretimini artırarak doğal ağrı kesicilerin harekete geçmesini sağlar.
 • Kan Dolaşımının Artması: Titreşim ve ısı sayesinde kan damarları genişler, bu da genel kan dolaşımını artırır.

Andumedic 3 Pro, zayıflamaya da yardımcı olabilir, bu da metabolizmayı hızlandırma ve kilo verme sürecini destekleme potansiyeline sahip olduğunu gösterir. Bu cihazın evde kullanılabilen modelleri de bulunmaktadır, ancak Andumedic 3 Pro, daha fazla program ve özelleştirme seçenekleriyle profesyonel kullanım için idealdir.

ÇALIŞMA PRENSİBİ 1: HÜCRE AKTİVASYONU ✓ Daha fazla enerji (ATP) ✓ Daha fazla kolajen ✓ Daha sıkı bir cilt ✓ Daha sağlıklı bir doku ✓ Daha iyi bir metabolizma

ÇALIŞMA PRENSİBİ 2: ENDORFİN SİNYALLER İLE AĞRI YÖNETİMİ ✓ Daha az ağrı ✓ Daha esnek bir beden ✓ Daha fazla enerji ✓ Daha fazla gülümseme ✓ Daha aktif yaşam

ÇALIŞMA PRENSİBİ 3: DAHA İYİ BİR KAN DOLAŞIMI ✓ Daha hızlı iyileşme ✓ Daha az kramp ✓ Daha az varis ✓ Daha az yorgunluk ✓ Daha iyi kan değerleri

ÇALIŞMA PRENSİBİ 4: GEVŞEME MEKANİZMALARININ AKTIVASYONU ✓ Daha kolay uykuya dalma ✓ Daha kaliteli uyku ✓ Daha az katılık hissi ✓ Daha az gerginlik ✓ Daha az stres

ÇALIŞMA PRENSİBİ 5: LENF AKIŞININ UYARILMASI ✓ Daha az selülit ✓ Daha efektif detoks ✔ Daha az sıvı tutulumu (Ödem) ✓ Daha fazla atık madde atılımı ✓ Daha sağlıklı hücre yapısı

İYİ BİR KAN DOLAŞIMI: Sağlığımızın devamı için gereken en önemli unsurlardan biri, iyi bir kan dolaşımıdır. Sağlıklı bir kan akışı, hayati fonksiyonların sürdürülebilmesi için son derece önemlidir. Bunun nedeni, sağlığımız için ihtiyaç duyduğumuz herşeyin vücudumuzdaki ilgili bölgelere kan ile taşınmasıdır. Dolaşım sistemi, bütün organları ve dokuları gece gündüz beslemekle görevlidir. Bir yetişkinin kalbi, dakikada ortalama yetmiş kez atar ki bu da günde 100.800 kalp atışı demektir. Yaklaşık yetmiş yıllık bir yaşam süresince ortalama kalp atışı sayısı 2.5 Milyar’ı bulmaktadır. Kalp kası, vasküler sistem aracılığıyla günde 7.000 litre yılda 2.5 Milyon litreden fazla kan pompalar. Fiziksel ya da zihinsel gerginlik ve yük ile birlikte, bu miktar kısa bir sürede iki katına çıkabilir. Özetlemek gerekirse; kalp, bizlere uzun bir hizmet süresi ve düşük tüketim ile birlikte mümkün olan en yüksek performansı sunar. Kronik hastalıkların ortaya çıkmasında en sık görülen benzerlik, bozulmuş bir kan dolaşımıdır. Kötü bir kan dolaşımı söz konusu olduğunda, vücudun pek çok bölgesi, başta oksijen ve enerji üretimi için kullanılan besinler olmak üzere yaşamsal bileşenlerden mahrum kalır. Başlangıçta, hücrelerin, dokuların ve organların fonksiyon kapasitesi düşer. Kan dolaşımı bozukluklarının uzun süre iyileştirilemediği ve devam ettiği durumlar tehlikeli, hatta bazen ölümcül olabilmektedir. Bu noktada, maalesef oldukça sık görülen felci örnek olarak gösterebiliriz

advanced divider

DAHA HIZLI İYİLEŞME: Andulasyon terapisi, kan dolaşımını düzenler, dolayısıyla kan akışını ve kanın viskozitesini iyileştirir. Damar duvarının sağlıklı ve esnek bir şekilde genişleyip daralmasını sağlayarak iltihaplanmaları önlerken, damarları daraltan ve kan akışını bozan plak oluşumunu da engeller, kan basıncını düzenler. Daha iyi bir kan dolaşımı sayesinde başta oksijen ve besinler olmak üzere yaşamsal bileşenler vücudun her noktasına ulaşmış olur. Andulasyon terapisinin vücuda olan etkileri tarafından tetiklenen, damar sağlığı açısından yaşamsal öneme sahip nitrik oksit (NO) salınımı artar, bu da vasküler duvarların durumu için merkezi bir önem taşımaktadır. Buna ek olarak düzenli Andulasyon uygulaması iyi kolesterol (HDL) seviyesini yükseltirken kötü kolesterol (LDL) seviyesini düşürür.

Andulasyon Terapi Sisteminin Kalp ve Dolaşım Sistemine Etkisi:

 • ⦿ Kan dolaşımının iyileştirilmesi
 • ⦿ Yüksek kan basıncının düzenlenmesi
 • ⦿ Kan damarlarının daha sağlıklı hale gelmesi
 • ⦿ Sedimentasyon ve CRP değerlerinde azalma
 • ⦿ “İyi” kolesterolün (HDL) artırılması
 • ⦿ “Kötü” kolesterolün (LDL) azaltılması
 • ⦿ Varisli damar oluşumunun azaltılması
 • ⦿ Her türlü iyileşme sürecinin hızlandırılması
advanced divider

AKTİF BİR METABOLİZMA: Metabolizmanın karmaşık çarkı, sağlığımızın bir diğer yaşamsal unsurunu oluşturmaktadır. Günlük olarak tükettiğimiz katı ve sıvı gıdalar ile vücudumuzun fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmesi için ihtiyaç duyduğu yakıtı ona sağlarız. Ancak söz konusu gıdalardan faydalanabilmemiz için pek çok biyokimsal işlem de gerekmektedir. Örneğin sindirim işlemi ya da süreci çiğneyip yuttuğumuz her şeyden gerçek anlamda faydalanabilmemizi sağlayan metabolik basamaklardan biridir. Metabolizmanın dişli kutusunda bulunan sayısız çarkın birbirleriyle olan etkileşimi herhangi bir şekilde bozulduğunda oluşabilecek sonuçları hepimiz kolaylıkla öngörebiliriz. Bu kadar bileşeni ve “çalışanı” olan bu karmaşık sistemin herhangi bir yerinde meydana gelebilecek sorun, organizmanın tamamını etkiler. Hatta metabolik sürecin çalışanlarından biri greve gittiğinde (devre dışı kaldığında), işler daha da karmaşık bir hale gelebilir. Sonuçta metabolizma çarkı, vücudumuzda çok sayıda önemli işlemi aktive etmektedir. Bu işlemler içinde; sindirilme amacıyla besinlerin vücuda alınması ve kullanılması başta gelmektedir. Vücudumuz, bizi hayatta tutan enerjiyi bu besinlerden elde eder. Bunun yanında toksinler ve diğer atık ürünler gibi metabolik ürünlerin atılması da söz konusu metabolik süreçte önemli bir yer tutmaktadır. Yeterli düzeyde aktif olan bir metabolizma, sağlıklı kalmanın veya sağlığın yeniden kazanılmasının temel bir ön koşuludur.

advanced divider

DAHA FAZLA ENERJİ (ATP): Hücrelerimizin canlılığı ve sağlığı, sağlığımızı kazanmamız ve sağlıklı kalmamızın en büyük teminatıdır. Yaşamın yapı taşları olan hücreler, yüksek derecede verimli, minyatür ve son derece karmaşık fabrikalardır. Yaşamsal faaliyetlerimizin devam etmesi için gereken her şey, gece ve gündüz olmak üzere vücudumuzda bulunan yaklaşık 100 Trilyon (14 sıfırlı bir sayı – 100.000.000.000.000) hücrede gerçekleşmektedir. Andulasyon terapi sistemi, hücre dediğimiz bu minyatür fabrikaların sağlıklı çalışmasını sağlayan biyolojik enerji ATP (adenozin trifosfat) üretimini uyaran elektriksel mikroakımlar üreterek hücre sağlığının korunmasına destek verir. Hücre sağlığının geliştirilmesi bütüncül sağlığımızın en önemli güvencesidir. Bu bağlamda Andulasyon terapisi bir yandan hücre sağlığını geliştirerek öte yandan diğer otojen sağlık kaynaklarının çalışmasını kolaylaştırarak sindirim sisteminin ve metabolizmanın sağlıklı çalışması için gereken zemini oluşturur.

Andulasyon Terapi Sisteminin Metabolizmaya ve Enerji Üretimine Etkisi:

 • ⦿ Metabolizmanın yoğun bir şekilde uyarılması
 • ⦿ Visseral/iç organsal yağın (karın bölgesindeki tehlikeli yağ) azaltılması
 • ⦿ ATP üretiminin uyarılması
 • ⦿ Bağırsakların çalıştırılması
 • ⦿ Organlardaki kan dolaşımının uyarılması
 • ⦿ Kolajen üretiminde artış sağlanması
 • ⦿ Sağlıklı doku yapılanması
advanced divider

SAĞLIKLI BİR LENF AKIŞI: Lenfatik sistem, dolaşım sisteminden bağımsız olarak çalışan ve hayat ağacı da denilen vücudumuzun tamamına yayılmış ikinci bir dolaşım sistemidir. Ancak kan dolaşımı, arter (atar damar) ve ven (toplar damar) gibi iletici ve toplayıcı sistemlerden oluşurken, lenfatik sistem tek yönlü bir yol gibi sadece toplama işlemi yapar.

Görevleri;

 • ⦿ Kandan filtrelenip oluşan hücrelerarası sıvıyı tekrar kana taşıyıp dokuların sıvı dengesini korumak,
 • ⦿ İmmün sistemi desteklemek,
 • ⦿ Bağırsaktan yağ asitleri, glikoz ve bazı vitaminleri emerek kana taşımak,
 • ⦿ Doku ve hücrelerdeki atıkları, ölü hücreleri, bakteri ve mikropları, dolaşım sistemi ile taşınamayan büyük protein parçalarını toplayıp makrofajlarla temizleyerek taşımaktır.

“Hücre etrafındaki büyük proteinler neden uzaklaştırılsın ki, protein işte yararlı değil mi?” gibi bir soru akla gelebilir. Büyük proteinler sünger gibi su ve birlikte sodyum emerek hücrelerarası alanı adeta geçilmez bir duvara dönüştürebilir ve bu durumda hücrenin içine oksijen ve besinlerin girebilmesi mümkün olmaz. Bunun yanısıra “sodyum potasyum pompası dediğimiz yaşamsal fizyolojik mekanizmayı” da bozar. Yani, büyük proteinlerin dokular arasından uzaklaştırılması sağlık açısından o kadar önemlidir ki, lenf sisteminin 24 saat dahi çalışmaması metabolik atıklar ve zararlı organizmalar nedeniyle bizi ölüme götürebilir.

advanced divider

DAHA FAZLA TOKSİK MADDE ATILIMI: Aylarca süren diyetlere ve yeterli miktarda egzersize rağmen fazla kilolarınızdan kurtulamıyorsanız, daha da kötüsü, binbir çabayla verdiğiniz kiloları tekrar geri alıyorsanız; belki de asıl sorununuz , vücutta sıvı birikmesi, sıvı tutulumu veya ödem, medikal tanımıyla lenfatik dolaşım sistemi sorunudur.

Lenfatik sistemin önemi biraz geç de olsa anlaşılmış ve özellikle son yıllarda üzerine yüzlerce bilimsel çalışma gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmaların ortak çıktısı olarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki: Sağlıklı lenfatik sistem, sağlıklı savunma sistemi ve sağlıklı yaşam demektir. Andulasyon teknolojisinin eşsiz özellikleri ile üretilen titreşimler, venöz ve lenfatik akışı stimüle ederek dokularda biriken sıvının ve toksinlerin atılmasını sağlar. Andulasyon, lenfatik sistem yoluyla atıkların kolayca eliminasyonunu ve detoksifikasyonu sağlayarak bağışıklık sistemi ile ilgili bütün fonksiyonlara destek verir.

Andulasyon Terapi Sisteminin Lenf Sistemine ve Detoksifikasyona Etkisi:

 • ⦿ Lenfatik sistemin sürdürülebilir aktivasyonu
 • ⦿ Dokuda bulunan su birikintilerinin tahliye işleminin artırılması
 • ⦿ Vücutta bulunan sıvı dağılımının iyileştirilmesi
 • ⦿ Arındırma ve toksinlerin uzaklaştırılması işlemlerinin iyileştirilmesi

Sonuç olarak “Andulasyon” lenfatik dolaşımı destekleyen özel programı sayesinde, bütüncül sağlığımıza bir çok anlamda katkı sağlayan gerçek bir detoks olanağı suna

advanced divider

DENGELİ BİR OTONOM SİNİR SİSTEMİ: Lenf ve kan olmak üzere iki adet dolaşıma sahip olduğumuz gibi, “hayat iplerimiz” de somatik ve vejetatif olmak üzere iki farklı sinir sisteminin elindedir. Bu iki sistemden biri olan vejetatif ya da otonom sinir sistemi özerk bir sistemdir ve işini bize sormadan yapar. Dolaşımdan solunuma, sindirimden boşaltıma bütün yaşamsal fonksiyonları yöneten bu sistemin dengede olması bütüncül sağlığımızın en önemli güvencesidir. Çünkü eğer bu sistem dengesini yitirirse onun kontrol ettiği bütün yaşamsal fonksiyonlarda sorunlar başlar.

Dengeli bir otonom sinir sistemini sağlam bina temeline benzetebiliriz. Temelin bozuk olduğu durumlarda oluşabilecek sorunlar binanın çökmesine varabilecek sonuçlar doğurabileceği gibi dengesi bozulan otonom sinir sistemi de çok yönlü ölümcül sorunlara ve hatta ölüme varan sonuçlara neden olabilir.

Bütüncül sağlığın en önemli güvencesi olarak kabul edilen otonom sinir sisteminin dengesini en çok bozan unsur da çağın vebası olarak kabul edilen STRES’tir. Bu bağlamda koruyucu hekimlik kavramının da olmazsa olmazıdır “stres yönetimi”.

Postmodern insanın en önemli “yetkinliği”nin sanal tehdit ve vehim üretmek olduğu düşünülecek olursa, yaşamımız boyunca bu nedenle oluşan ve yönetemediğimiz streslerle sağlığımızı olumsuz anlamda etkilediğimizi söyleyebiliriz. Yönetemediğimiz uzun süreli streslerimiz arttıkça bütüncül sağlığımızın temel dayanağı olan otonom sinir sistemi de dengesini yitirir

advanced divider

DAHA AZ STRES, DAHA İYİ UYKU: Bedendeki kronik strese bağlı yönetilemeyen gerginlik yaşam enerjimizi doğrudan etkiler. Stresle daha etkin bir şekilde başa çıkabilmek için ilk olarak stresin tetikleyicileriyle mücadele etmemiz gerekir. Bu, tam da Andulasyon terapisinin gerçekleştirdiği şeydir. Söz konusu terapi, stresle çok daha etkin bir şekilde başa çıkmamıza yardımcı olur. Andulasyon terapisi, kalıcı bir şekilde tam gaz çalışan sempatik sistemi yatıştırıp parasempatik sistemi stimüle ederek, otonom sinir sistemini dengeye getirir.

Andulasyon terapisi ile kalp atışları ve kan basıncı düzenlenerek kalp ve dolaşım hastalıkları riski azaltılır. Kas gerginlikleri de azaltılarak hareket sistemi olumlu anlamda etkilenir.

Andulasyon Terapi Sisteminin Otonom Sinir Sistemine Etkisi;

 • ⦿ Otonom sinir sisteminin dengelenmesi
 • ⦿ Sempatik hiperaktivitenin azaltılıp parasempatik aktivitenin artırılması
 • ⦿ Daha dengeli bir stres yönetimi
 • ⦿ Gerginliklerin azaltılması ve daha etkili bir gevşeme
 • ⦿ Bu gevşeme ile organ sistemlerine bütüncül olumlu katkı
 • ⦿ Daha kaliteli uyku

Sonuç olarak; “Andulasyon” teknolojisinin temelini oluşturan stokastik vibrasyon ile birlikte uygulanan derin kızılötesi ısıyla ciddi bir relaksasyon hissi oluşturulur ve bu da sağlığın korunması ve geliştirilmesinin temel bileşenlerinden biri olarak kabul edilen uyku kalitesine çok ciddi katkılar sağlar. Böylece strese bağlı oluşabilecek bütün kronik hastalıkların bir ölçüde önlemi alınmış olur.

advanced divider

MUTLU YAŞLANMA AĞRISIZ YAŞAM: Ağrı elbette sevimsiz bir şeydir ancak hayatta kalabilmemiz için de gereklidir. Canımızı yakan şey bizim için yaşamsaldır. Asıl sorun bu ağrının uyarıcı fonksiyonunu yitirip yaşamın her anında var olması ve bir türlü bizi terk etmemesidir.

Yaşam beklentisinin belirgin bir şekilde arttığı günümüzde sağlıklı ve mutlu yaşlanma hepimizin en büyük önceliği haline geldi. Uzun yaşam yolculuğuna ağrının eşlik etmesi bu yolculuğu tatsız ve çekilmez hale getiren en önemli unsurlardandır. Kalıcı veya şiddetli ağrılar, bir ağrı belleğinin oluşmasına yol açar. Sinir hücrelerimiz oldukça akıllı oyunculardır ve öğrenme konusunda son derece yeteneklidirler. Ancak bazen sinir hücrelerimizin bu öğrenme kapasitesi istenmeyen kronik ağrı gibi sonuçlar da doğurabilir. Sinir sistemindeki toksik bileşenler ve dengesizlikler de aşırı gerginliklere, gerilimlere yol açarak kronik ağrıyı destekleyebilir. Şansımıza, kronik ağrı, umutsuz bir çıkmaz sokak olmayıp, doğru bir tedavi ile onu etkin bir şekilde yönetebiliriz. Ancak söz konusu kalıcı ağrıyı birkaç günde etkili bir şekilde dindirmek de çok kolay değildir. Bu şikayetlerin tamamen tarih olması için zamana ihtiyaç vardır. Bu sürenin sonunda ağrı azalmaya başladığında neredeyse yaşama bir sihirli değnekle dokunulmuşçasına etki yaratır ve yüzümüze bir gülümseme katar.

Sonuç olarak; “Andulasyon”, ağrı sinyalleri üzerinde nörofizyolojik ve hormonal bir süperempozisyon oluşmasını sağlar. İlk aşamada, negatif ağrı sinyallerine süperempoze olan pozitif sinyaller tetiklenir. Bu süperempozisyon işleminin sonucu olarak beynimiz, artan miktarda pozitif sinyal ve uyarı almaya başlar, işte bu sinyaller ağrının giderilmesini sağlar. İkinci aşamada ise Andulasyon’un düzenli olarak uygulanması, “vücudun doğal ağrı gidericisi” olarak tanımlanan endorfin salınımı sağlar.

SAĞLIĞIMIZIN TEMELİ

Fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığımızın iyi olması; iyi bir kan dolaşımı, aktif bir metabolizma, bozulmamış bir lenf akışı ve dengeli bir otonom sinir sistemine bağlıdır. Bu nedenle sağlığımızı kazanıp, kalıcı olmasını sağlamak için bu unsurların her birini etkin bir şekilde desteklemeliyiz.

Yukarıda belirtilen temel unsurların bir veya birden fazlasının aksaması aşağıdaki sorunlara neden olabilmektedir.

 • ⦿ Artroz
 • ⦿ Aşırı Kilo
 • ⦿ Baş Ağrıları
 • ⦿ Bel ve Boyun Ağrıları
 • ⦿ Bel ve Boyun Fıtıkları
 • ⦿ Damar Sertleşmesi
 • ⦿ Disk Protrüzyonu
 • ⦿ Diz Artrozu
 • ⦿ Dolaşım Bozuklukları
 • ⦿ Eklem Ağrısı
 • ⦿ Faset Eklem Sendromu
 • ⦿ Fibromiyalji
 • ⦿ Gerginlik
 • ⦿ Kas Gerginliği
 • ⦿ Kulak Çınlaması
 • ⦿ Lenfödem
 • ⦿ Lomber Sendrom
 • ⦿ Metabolik Sorunlar
 • ⦿ Migren
 • ⦿ Osteoporoz
 • ⦿ Parkinson
 • ⦿ Romatizma
 • ⦿ Romatoid Artrit
 • ⦿ Selülit
 • ⦿ Sırt Ağrısı
 • ⦿ Sinirlilik ve Asabiyet
 • ⦿ Siyatik
 • ⦿ Spinal Stenoz
 • ⦿ Spondilartrit
 • ⦿ Stres
 • ⦿ Tip II Diyabet
 • ⦿ Tükenmişlik Sendromu
 • ⦿ Uyku Bozuklukları
 • ⦿ Varisli Damarlar
 • ⦿ Zindelik Sorunları

Verilen her türlü bilgi sadece aydınlatma amaçlıdır. Söz konusu bilgiler kişileri enforme etmek amaçlı olup, sağlık hizmeti değildir. Aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik protokoller değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.

advanced divider

   ANLAŞMALI KURUMLAR

   Kurumumuz SGK ve Özel Sigortlar ile Anlaşmalıdır.
   İncelemek İçin Lütfen Bağlantıları Kullanın.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.