GENEL TANITIM

BURTOM BİYOFİZ  NİLÜFER TIP MERKEZİ Bugünki tıp merkezi kimliğinden Hasta sorunlarına ve beklentilerine kısa zamanda ve doğru çözümler üreten Marmara Bölgesinin Fizik Tedavi ve rehabilitasyon işlemleri başta olmak üzere tüm sağlık alanlarında öncü akla ilk gelen özel tıp merkezi kimliğine dönüşmeyi hedeflemektedir.

Uzman kadrosu, i̇leri̇ teknoloji̇ ürünü tibbi alt yapisi i̇le hi̇zmet sunan Fizik tedavi ve rehabilitasyon tIp merkezi̇di̇r. sosyal güvenli̇k kurumu i̇le fizik tedavi ve rehabilitasyon, göğüs hastalıkları, ortopedi, iç hastalıkları, nöroloji, beslenme ve diyet, radyolojik tetkikler, laboratuvar hizmetleri, özel ftr uygulamaları branşlarında hi̇zmet sunumu yapmaktadır. i̇lgi̇li̇ branşlarda ayaktan teşhi̇s ve tedavi̇ merkezleri̇ yönetmeli̇ği̇ hükümleri̇nce poli̇kli̇ni̇k hi̇zmetleri̇ verilmektedir.

Özel Fizik Tedavi ve  Tamamlayıcı Tıp uygulamalarında ki tedaviler; mutlaka konunun uzmanı bir hekim tarafından yapılması gereken, öncelikle “muayene ve modern tıp uygulamalarına” paralel olarak, teşhis koyup, tedavi planını yapan, konunun uzmanı hekimler tarafından bizzat, ve/veya, yine aynı hekimlerin kontrolü altında;  “egzersiz niteliğine sahip tedavi uygulamalarında” da, hekimle beraber çalışan, fizyoterapistlerin gözetiminde uygulanması esasına dayalı, EKİP çalışması gerektiren tedavilerdir.

DİKKAT: Bu tip tıbbi işlemlerin yetkisiz kişiler tarafından uygulanması durumunda; ve yine  T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından “ruhsatlanmamış”, denetim altında olmayan, “merdiven altı” yerlerde yapılması halinde, ciddi, telafisi güç tıbbi sorunlarla karşılaşabilir.

Kurumumuz SGK ve Özel Sigortalar ile Anlaşmalıdır.

İmkanlar; İbadethane, Otopark ve Otomat.

Tıbbi Birimler

Burtom Biyofiz Nilüfer Tıp Merkezi (Karaman) birimleri Arasında; fizik tedavi ve rehabilitasyon, göğüs hastalıkları, ortopedi ve travmatoloji, İç hastalıkları, nöroloji, beslenme ve diyet, radyolojik tetkikler, laboratuvar hizmetleri, özel fTR uygulamaları Bulunmaktadır.

Medikal Teknolojiler

Özel FTR Uygulamaları

 • LOKOMAT YÜRÜME ROBOTU : Özellikle beyin ve omurilik  felçlerinde; aynı anda birden fazla eklemi robot ve bilgisayar oyunu yardımıyla çalıştıran, rehabilitasyon tedavisinde güncel olarak kullanılan, modern tedavi yöntemlerinden biridir.
 • HİL TERAPİ: Hastalıklı bölgeye yüksek yoğunluklu laser uygulamasını “nokta atışı” hasta bölgeyi direkt hedef alarak, gelişmiş laser “hillterapi cihazı”  ile yapılan modern bir tedavi yöntemidir.  Özellikle boyun fıtıklarına bağlı kulunç, fibromyaljiler ve bağ dokusu rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.
 • SPİNAL DEKOMPRESYON TEDAVİSİ: Bel ve boyun fıtıklarında omurlar arasından taşan diski yerine çeken, bilgisayar kontrollü gelişmiş özel bir traksiyon cihazı ile “germe” esasına dayalı ameliyatsız  bel ve boyun fıtığı tedavisi olarak tarif edebileceğimiz, modern cihazla yapılan teknoloji yoğun tedavi yöntemidir.
 • SÜPER İNDÜKTİF SİSTEM: Odak Bölge Aplikatörü tarafından oluşturulan elektromanyetik alan, derin dokularda bile 2,5 Tesla’ya kadar ulaşan güç ile ulaşarak benzersiz bir tedavi etkisi meydana getirir.
 • PRP (TROMBOSİTTEN ZENGİN PLAZMA) : Hastanın kendi kanını alarak, hastanın kanından özel ayrıştırma yöntemleriyle elde edilen, iyileştirici hücre ve maddeleri, tekrar hastalıklı bölgeye iğne ile uygulama yöntemi. Özellikle eklem kireçlenmelerinde, spor sakatlıklarında, ortopedik ameliyatlar sonrasında ve daha bir çok ağrılı hastalıklarda tedaviye destek olarak ve iyileştirmeyi hızlandıran bir yöntem olarak kullanılmaktadır.
 • PROLOTERAPİ : Dokuyu tahriş eden  serumlarla hastalıklı bölgede doku reaksiyonu başlatarak iyileştirmeyi hızlandırmaya destek ve hastalıklı bölgelerde dokuları canlandırma yöntemi.  Özellikle eklem rahatsızlıkları ve fıtık tedavisinde ameliyatsız tedavi metodu.
 • KURU İĞNE : Kas içerisinde oluşan gerginlikleri, akupunktur iğneleri ile gevşetme metodu. Özellikle boyun fıtıklarına bağlı kas gerginlikleri, fibromyaljiler, “kulunçlar” dan sebeple oluşan kas ağrılarının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • NÖRAL TERAPİ: Sinir liflerinin  serum ve lokal anestezikler ile uyarılması ile hastalıklı bölgedeki ağrı kontrolü ve iyileşmenin  hızlandırılmasını sağlayan bir tedavi metodu.
 • OZON TERAPİ : Ozon tedavisi, tıpta hastalıkların tedavisinde uzun yıllardır kullanılmaktadır. kan yoluyla, kas içine, cilt altına, torbalama sistemi ile vücut boşluklarına, özel bir cihaz ile hazırlanan ozon ve oksijenle zenginleştirilen kişinin kendi kanı ve/veya direkt gaz uygulanması esasına dayanan , bir çok hastalığın tedavi edilmesi ve sağlığın korunmasını sağlayan bir yöntemdir. Hastaya uygulanan ozon gazı ile doku iyileşmesini canlandıran tedavi metodu. Yaşla beraber gelişen yorgunluk, yaşlılık hastalıklarında önlem ve tedavi için, ağrılı dejeneratif eklem ve romatizmal hastalıklarında, dolaşım bozukluklarında, kanserlerde tamamlayıcı tedavi olarak kullanılır. “Kronik Yaralar”, “diyabetik” şekere bağlı ayak yaraları ve iyileşmeyen yaralarda, destek ve tamamlayıcı tedavi olarak; “Anti Aging”, yaşlanmayı önleyici tedavilere destek ve sağlam “sağlıklı” insanlarda enerji depolama ve kronik yorgunluk gibi durumlarda da bu yöntemden yararlanılımaktadır,

(Ağrı tedavisi, ödem tedavileri, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi, vb. gibi uzman hekimin uygun gördüğü hastalıklara destek olarak kullanılır.)

Kurallar ve Uyarılar

 • Sigara: İç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.
 • Hasta Güvenliği Esas Alınarak; Kimlik Tanımlama, Hasta Düşmeleri, Hareket Kısıtlama, Hasta Transferi, İlaç Güvenliği, Kan ve Kan Ürünleri Transferi, Onamlar, Güvenli Cerrahi Uygulamaları, Sözel Order, İzolasyon Önlemleri, Güvenlik raporlama sistemi, Renkli Kodlar Hakkında Bilgi ve Belgeleri Yetkili Personellerimiz Tarafından Şubemizde Sizlere İletilecektir.
 • Sağlık ve Güvenlik Politikalarını Görüntülemek İçin Tıklayınız. →

ANLAŞMALI KURUMLAR

Kurumumuz SGK ve Özel Sigortalar ile Anlaşmalıdır.

TIBBİ BİRİMLER

Tanı Merkezi Olarak Başlayan Yolculuğu Bugün; Tedavi Alanında da Tüm Branşlarda Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

MEDİKAL TEKNOLOJİLER

Medikal Teknolojiler, İnsan Hayatını Kurtarmak ve İyileştirmek İçin Kullanılan Ürünler, Hizmetler veya Çözümlerdir.

DOKTORLAR

Her Biri Alanında Uzman Olan Doktorlarımızdan Randevu Alabilir ya da Branşları Hakkında Detaylı Bilgilere Sahip Olabilirsiniz.

ADRES VE İLETİŞİM

Adres: Karaman Mah. Kültür Cad. Biçen Sok. No:10 Nilüfer / BURSA

 Çağrı Merkezi: 444 4 224

E-Posta: burtom@burtom.com.tr

30 Mayıs 2024
Pazartesi 08:00 19:00
Salı 08:00 19:00
Çarşamba 08:00 19:00
Perşembe 08:00 19:00
Cuma 08:00 19:00
Cumartesi 08:00 17:00
Pazar Kapalı

Açık Kapanış Zamanı 18:00 

   ANLAŞMALI KURUMLAR

   Kurumumuz SGK ve Özel Sigortlar ile Anlaşmalıdır.
   İncelemek İçin Lütfen Bağlantıları Kullanın.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.