GENEL TANITIM

BURTOM BİYOFİZ  MUDANYA TIP MERKEZİ Bugünki tıp merkezi kimliğinden Hasta sorunlarına ve beklentilerine kısa zamanda ve doğru çözümler üreten Marmara Bölgesinin Fizik Tedavi ve rehabilitasyon işlemleri başta olmak üzere tüm sağlık alanlarında öncü akla ilk gelen özel tıp merkezi kimliğine dönüşmeyi hedeflemektedir.

Uzman kadrosu, i̇leri̇ teknoloji̇ ürünü tibbi alt yapisi i̇le hi̇zmet sunan Fizik tedavi ve rehabilitasyon tIp merkezi̇di̇r. sosyal güvenli̇k kurumu i̇le Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon, Ortopedi Ve Travmatoloji, İç Hastalıkları (Dahiliye), Diagnostik Radyoloji,Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları, Beslenme Ve Diyet, Laboratuvar Hizmetleri, Özel FTR Uygulamaları branşlarında hi̇zmet sunumu yapmaktadır. i̇lgi̇li̇ branşlarda ayaktan teşhi̇s ve tedavi̇ merkezleri̇ yönetmeli̇ği̇ hükümleri̇nce poli̇kli̇ni̇k hi̇zmetleri̇ ve cerrahi̇ i̇şlemler yapılmaktadır.

Özel Fizik Tedavi ve  Tamamlayıcı Tıp uygulamalarında ki tedaviler; mutlaka konunun uzmanı bir hekim tarafından yapılması gereken, öncelikle “muayene ve modern tıp uygulamalarına” paralel olarak, teşhis koyup, tedavi planını yapan, konunun uzmanı hekimler tarafından bizzat, ve/veya, yine aynı hekimlerin kontrolü altında;  “egzersiz niteliğine sahip tedavi uygulamalarında” da, hekimle beraber çalışan, fizyoterapistlerin gözetiminde uygulanması esasına dayalı, EKİP çalışması gerektiren tedavilerdir.

DİKKAT: Bu tip tıbbi işlemlerin yetkisiz kişiler tarafından uygulanması durumunda; ve yine  T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından “ruhsatlanmamış”, denetim altında olmayan, “merdiven altı” yerlerde yapılması halinde, ciddi, telafisi güç tıbbi sorunlarla karşılaşabilir.

Kurumumuz SGK ve Özel Sigortalar ile Anlaşmalıdır.

İmkanlar; Hasta Servis Aracı, İbadethane, Kapalı Otopark ve Otomat.

Tıbbi Birimler

Burtom Biyofiz Mudanya Tıp Merkezi birimleri Arasında; Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon, Ortopedi Ve Travmatoloji, İç Hastalıkları (Dahiliye), Diagnostik Radyoloji,Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları, Beslenme Ve Diyet, Laboratuvar Hizmetleri, Özel FTR Uygulamaları Bulunmaktadır.

Medikal Teknolojiler

Burtom Biyofiz Mudanya Tıp Merkezi’nde yer alan tüm medikal teknoloji cihazlarımız; Kemik Dansitometresi – Tarama (DEXA), Dijital Röntgen – Dijital Radyografi (DR), 3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi, Ultrasonografi (USG) Ultrason Uygulaması,Vakum, Tens, Infraruj, Compex, Mastertens Tedavisi Bulunmaktadır.

Özel FTR Uygulamaları

 • PRP (TROMBOSİTTEN ZENGİN PLAZMA) : Hastanın kendi kanını alarak, hastanın kanından özel ayrıştırma yöntemleriyle elde edilen, iyileştirici hücre ve maddeleri, tekrar hastalıklı bölgeye iğne ile uygulama yöntemi. Özellikle eklem kireçlenmelerinde, spor sakatlıklarında, ortopedik ameliyatlar sonrasında ve daha bir çok ağrılı hastalıklarda tedaviye destek olarak ve iyileştirmeyi hızlandıran bir yöntem olarak kullanılmaktadır.
 • PROLOTERAPİ : Dokuyu tahriş eden  serumlarla hastalıklı bölgede doku reaksiyonu başlatarak iyileştirmeyi hızlandırmaya destek ve hastalıklı bölgelerde dokuları canlandırma yöntemi.  Özellikle eklem rahatsızlıkları ve fıtık tedavisinde ameliyatsız tedavi metodu.
 • KURU İĞNE : Kas içerisinde oluşan gerginlikleri, akupunktur iğneleri ile gevşetme metodu. Özellikle boyun fıtıklarına bağlı kas gerginlikleri, fibromyaljiler, “kulunçlar” dan sebeple oluşan kas ağrılarının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • NÖRAL TERAPİ: Sinir liflerinin  serum ve lokal anestezikler ile uyarılması ile hastalıklı bölgedeki ağrı kontrolü ve iyileşmenin  hızlandırılmasını sağlayan bir tedavi metodu.
 • OZON TERAPİ : Ozon tedavisi, tıpta hastalıkların tedavisinde uzun yıllardır kullanılmaktadır. kan yoluyla, kas içine, cilt altına, torbalama sistemi ile vücut boşluklarına, özel bir cihaz ile hazırlanan ozon ve oksijenle zenginleştirilen kişinin kendi kanı ve/veya direkt gaz uygulanması esasına dayanan , bir çok hastalığın tedavi edilmesi ve sağlığın korunmasını sağlayan bir yöntemdir. Hastaya uygulanan ozon gazı ile doku iyileşmesini canlandıran tedavi metodu. Yaşla beraber gelişen yorgunluk, yaşlılık hastalıklarında önlem ve tedavi için, ağrılı dejeneratif eklem ve romatizmal hastalıklarında, dolaşım bozukluklarında, kanserlerde tamamlayıcı tedavi olarak kullanılır. “Kronik Yaralar”, “diyabetik” şekere bağlı ayak yaraları ve iyileşmeyen yaralarda, destek ve tamamlayıcı tedavi olarak; “Anti Aging”, yaşlanmayı önleyici tedavilere destek ve sağlam “sağlıklı” insanlarda enerji depolama ve kronik yorgunluk gibi durumlarda da bu yöntemden yararlanılımaktadır,,
 • TENS: Transkutanöz elektriksel sinir stimülasyonu (TENS), ağrıyı kesmek için hafif şiddette elektrik akımlarının kullanıldığı bir yöntemdir. Transkutanöz, “ciltten geçerek” anlamına gelir. Yani bu fizik tedavi yönteminde cilt üzerinden verilen elektrik akımları ile sinir lifleri uyarılır. TENS cihazı pille çalışan küçük bir makinedir; makineye bağlanan kabloların diğer ucunda cilde yapıştırılan elektrot denilen pedler bulunur. Uygulama yapmadan önce cilt temizlenir, daha sonra pedler ilgili bölgeye yerleştirilir. Cihaz çalıştırıldığında küçük elektrik akımları üretir; bu etkilenen bölgede karıncalanma şeklinde hissedilir. Elektrik akımları sinirlerden omurilik ve beyne giden ağrı sinyallerini azaltıcı etki gösterir; böylece ağrı ve kas spazmı hafifler. TENS ile vücudun doğal ağrı kesici molekülleri olan endorfinlerin salımı uyarılabilir. Ağrı ve kas spazmına yol açan pek çok sorun ve hastalıkta kullanılır. Bel ağrısı, boyun ağrısı, diz ağrısı, kalça ağrısı, spor yaralanmaları, bel-boyun fıtıkları, kireçlenmeler (osteoartrit), fibromiyalji, MAS hastalığı TENS’in sıklıkla kullanıldığı durumlardır. Fizik tedavi programları içinde en sık kullanılan tedavilerden biridir. Evde kullanım için satılan tipleri de vardır ancak bu cihazları kullanmadan önce doktora danışmanızı öneririz.
 • INFARUJ: İnfraruj, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde kızılötesi ışık akımlarının kullanıldığı bir tedavi cihazıdır. Kızılötesi ışıktan faydalanılarak dalga boylarının tedavi alanına uygun bölgelere göre ayarlanması ile o bölgenin ısınması sağlanarak bölgesel tedavi etmede kullanılmaktadır.
 • VAKUM INTERFERENS: Ağrı tedavisi, romatizmal hastalıklar, bel ve boyun fıtıkları, kas rahatsızlıklarında yaygın kullanımı vardır. Bu yöntemde hem vakum hem de özel akım uygulanır. Hastalıklı bölgede kan dolaşımını arttırır. Bu sayede iyileştirici etki elde edilir.

(Ağrı tedavisi, ödem tedavileri, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi, vb. gibi uzman hekimin uygun gördüğü hastalıklara destek olarak kullanılır.)

Kurallar ve Uyarılar

 • Sigara: İç mekanlarında sigara kullanılması yasaktır.
 • Hasta Güvenliği Esas Alınarak; Kimlik Tanımlama, Hasta Düşmeleri, Hareket Kısıtlama, Hasta Transferi, İlaç Güvenliği, Kan ve Kan Ürünleri Transferi, Onamlar, Güvenli Cerrahi Uygulamaları, Sözel Order, İzolasyon Önlemleri, Güvenlik raporlama sistemi, Renkli Kodlar Hakkında Bilgi ve Belgeleri Yetkili Personellerimiz Tarafından Şubemizde Sizlere İletilecektir.
 • Sağlık ve Güvenlik Politikalarını Görüntülemek İçin Tıklayınız. →

ANLAŞMALI KURUMLAR

Kurumumuz SGK ve Özel Sigortalar ile Anlaşmalıdır.

TIBBİ BİRİMLER

Tanı Merkezi Olarak Başlayan Yolculuğu Bugün; Tedavi Alanında da Tüm Branşlarda Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

MEDİKAL TEKNOLOJİLER

Medikal Teknolojiler, İnsan Hayatını Kurtarmak ve İyileştirmek İçin Kullanılan Ürünler, Hizmetler veya Çözümlerdir.

DOKTORLAR

Her Biri Alanında Uzman Olan Doktorlarımızdan Randevu Alabilir ya da Branşları Hakkında Detaylı Bilgilere Sahip Olabilirsiniz.

ADRES VE İLETİŞİM

Adres: Güzelyalı Siteler Mah. Bursa Asfaltı Cad. Ulutaş Park Sitesi No:160 BA-BB Mudanya / BURSA 16950

 Çağrı Merkezi: 444 4 224

E-Posta: burtom@burtom.com.tr

29 Mayıs 2024
Pazartesi 09:00 18:00
Salı 09:00 18:00
Çarşamba 09:00 18:00
Perşembe 09:00 18:00
Cuma 09:00 18:00
Cumartesi 09:00 14:30
Pazar Kapalı

Açık Kapanış Zamanı 18:00 

   ANLAŞMALI KURUMLAR

   Kurumumuz SGK ve Özel Sigortlar ile Anlaşmalıdır.
   İncelemek İçin Lütfen Bağlantıları Kullanın.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.