Uzm. Dr. Cemal Nuri GÜRBÜZ
Dahiliye (İç Hastalıkları) Uzmanı

Uzm. Dr. Cemal Nuri GÜRBÜZ

Dahiliye (İç Hastalıkları) Uzmanı

Uzm. Dr. Cemal Nuri GÜRBÜZ

BURTOM KONUR CERRAHİ TIP MERKEZİ
Cemal Nuri GÜRBÜZ
Cemal Nuri GÜRBÜZ Uzman Doktor
Ad ve Soyad : Cemal Nuri GÜRBÜZ
Unvan : Dahiliye (İç Hastalıkları)
Klinik : Dahiliye Uzmanı
Merkez : Burtom Konur Cerrahi Tıp Merkezi
cemalnuri.gurbuz@burtom.com.tr
Yabancı Dil : 🇬🇧 İngilizce

Uzm. Dr. Cemal Nuri GÜRBÜZ,  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden başarı ile mezun olmuştur. 

Uzm. Dr. Cemal Nuri GÜRBÜZ , şuan da mesleki çalışmalarına Özel BURTOM KONUR CERRAHİ TIP MERKEZİ’nde devam etmektedir.

YURT İÇİNDE VE YURT DIŞINDA BAŞTA ENDOKRİNOLOJİ VE KARDİYOLOJİ ALANLARINDA OLMAK ÜZERE 50 KONGRE KATILIMI YAPTIM.

İLGİ ALANLARI: OBEZİTE, İNSÜLİN DİRENCİ, GİZLİ ŞEKER HİPOGLİSEMİ, TİP 1 VE TİP 2 DİABETÜS MELLÜTÜS, HASHİMOTO HASTALIĞI, HİPOTİROİDİ, TİROTOKSİKOZ, KALP HASTALIKLARI VE HİPERTANSİYON, GUATR, ANEMİ NEDENLERİNİN ARAŞTIRILMASI, HİPOTANSİYON, KOLESTEROL , MİDE VE BAĞIRSAK HASTALKIKLARI, REFLÜ TEDAVİSİ

 • 1969-1975 Bursa Erkek Lises

 • 1981-1984 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

 • 1984-1988 Şişli Etfal Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği

 • 1981 – 1982 TUNCELİ MERKEZ SAĞLIK OCAĞI
 • 1982 – 1983 KAREDENİZ EREĞLİSİ BÖLGE KOMUTANLIĞI DENİZ ASTEĞMENİ
 • 1983 – 1988 ŞİŞLİ ETFAL HASTANESİ
 • 1988 – 1994 BAYBURT DEVLET HASTANESİ İÇ HASTALIKLARI UZMANI BAŞHEKİM
 • 1994 – 1995 MUDANYA DEVLET HASTANESİ
 • 1995 – 1996 GEMLİK DEVLET HASTANESİ
 • 1996 – 2015 BURSA DEVLET HASTANESİ
 • 2015 – 2018 BURTOM BİYOFİZ TIP MERKEZİ
 • 2018… BURTOM KONUR CERRAHİ TIP MERKEZİ
 • BURSA TABİP ODASI
 • KULİS BURSA GAZETESİ
 • ANADOLU16 SİTESİ
 • TERCİH HABER SİTESİ
 • BURSA HABER GAZETESİ
 • SON HABER16 GAZETESİ
 • BURSA HABER GAZETESİ YAZARLIĞI
 • SON HABER 16 GAZETESİNDE TIBBİ MAKALE YAZARLIĞI
DAHİLİYE İLGİ ALANLARI

Sindirim Sistemi Hastalıkları (Mide, Bağırsak, Safra kesesi, Karaciğer, Pankreas), Solunum Sistemi Hastalıkları, Helikobakter Pilori (Ülser Mikrobu), Hazımsızlık (Dispepsi), Halsizlik (Bitkinlik, Yorgunluk), Guatr, Endokrin – Metabolizma, Metabolik Hastalıklar (İnsülin direnci- Obesite), Anemi,  Elektrokardiyografi (EKG), Eklem Kireçlenmesi (Osteoartrit), Ateş, Duodenum Ülseri (Oniki Parmak Bağırsağı Ülseri), Diyare (İshal), Dispepsi (Hazımsızlık), Diabetes Mellitus(Şeker), Damar Hastalıkları, Çarpıntı, Böbrek Hastalıkları, Bel-Boyun Ağrıları, Bağırsak Hastalıkları, Eklem Ağrısı, Yorgunluk, Tansiyon düşüklüğü / yüksekliği, Sıvı Ve Elektrolit Bozuklukları, Safra Kesesi Hastalıkları, Romatizmal Hastalıklar, Romatizmal Ağrılar, Pankreas Hastalıkları, Nefes Darlığı, Hepatit (Karaciğer İltihabı), Mide Ağrısı, Kireçlenme (Osteoartrit), Kemik Erimesi (Osteoporoz), Kas İskelet Sistemi Hastalıkları, Karın Ağrısı, Karaciğer Hastalıkları, Kalp Hastalıkları, Hiperlipidemi Takip ve Tedavisi, Kalp Damar Hastalıkları, Mide Hastalıkları, Tiroid Bezi Hastalıkları ve Teşhisi, Diyabet, Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon).

DAHİLİYE TANI VE TEDAVİLER

Genel iç hastalıkları, Diyabet tedavisi, Hipertansiyon Tanı ve Tedavisi, Kronik Hastalıklara Bütünsel Yaklaşım, Mide – Bağırsak Hastalıkları ve Tedavisi, Medikal Tedaviler, Tiroid Nodülleri Takip ve Tedavisi.

İç hastalıkları, tıbbın bir ana bilim dalıdır; Dahiliye olarak da bilinir.
İnsanın sindirim sistemi, böbrek, kalp, akciğer, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, romatizmal, hormonal ve alerjik hastalıklar, yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.

İç hastalıkları bölümünün pek çok yan dalı bulunmaktadır. Bu yan dallardan biri olan endokrinoloji, iç salgı bezlerinden kaynaklanan metabolizma hastalıkları ile ilgilenmektedir. Bu iç salgı bezleri böbreküstü bezler, tiroid ve hipofiz bezleridir. Bir diğer dalı ise gastronenterolojidir. Bu dal dolaşım sistemi, üreme sistemi, boşaltım sistemi, kas sistemi, lenfatik sistem, endokrin sistemi, deri, üriner sistem ve iskelet sisteminde gelişen hastalıkların tanısının koyulmasında oldukça başarılıdır. Bir diğer bilim dalı olan hemotoloji plazma hücreleri, beyaz kan hücrelerinden kaynaklı hastalıklar, demir eksikliğine bağlı gelişen anemi ve bunlara bağlı oluşan kanser gibi hastalıkların tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Nefroloji böbrek naklinden diyaliz tedavisine kadar birçok alandan sorumludur. Ayrıca kronik tansiyon yüksekliği ve vücuttaki sıvı dengesizliğinden kaynaklanan problemlerde nefroloji dalının alanına girer. Romatoloji ise vücut ağrıları, yumuşak doku ve kas yaralanmaları, kemik erimesi gibi durumların tanı ve tedavisi ile ilgilenmektedir.

İlgi Alanları: Zatürre, Grip, Bronşit, Göğüs ağrısı, Astım, Koah, Hipertansiyon, Kalp ritim bozuklukları, Kalp yetmezliği, Koroner kalp hastalıkları, Diyabet, Guatr, Ağız kuruluğu, Ülser, Gastrit, Mide ekşimesi, Öksürük, Karaciğer hastalıkları, Safra kesesi hastalıkları, Böbrek hastalıkları, Karın ağrısı, Kabızlık, İshal, Spastik kolon, Kansızlık, Hemofili, Troid hastalıkları, Obezite, Kolesterol ve trigliserid yüksekliği, Gut hastalığı, Ateşli eklem romatizması, Osteoporoz, İdrar yolu hastalıkları, Baş dönmesi, Baş ağrısı, Migren, Hepatit, Akdeniz anemisi, Kistler, Alerjiler, Sürekli hapşırma, Kanser, Hormon bozuklukları, Bulaşıcı hastalıklar, Hipertansiyon.

   ANLAŞMALI KURUMLAR

   Kurumumuz SGK ve Özel Sigortlar ile Anlaşmalıdır.
   İncelemek İçin Lütfen Bağlantıları Kullanın.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.