Op. Dr. Mehmet Akif ÇUHADAR
Ortopedi Ve Travmatoloji (Ortopedist)

Op. Dr. Mehmet Akif ÇUHADAR

Ortopedi ve Travmatoloji / Ortopedist

Op. Dr. Mehmet Akif ÇUHADAR

BURTOM KONUR CERRAHİ TIP MERKEZİ
 Mehmet Akif ÇUHADAR
Mehmet Akif ÇUHADAR Operatör Doktor
Ad ve Soyad : Op. Dr. M. Akif ÇUHADAR
Unvan : Ortopedist
Klinik : Ortopedi ve Travmatoloji
Merkez : Burtom Konur Cerrahi Tıp Merkezi
E-Posta : makif.cuhadar@burtom.com.tr
Yabancı Dil : 🇬🇧 İngilizce

Op. Dr. Mehmet Akif ÇUHADAR, GATA Tıp Fakültesi’nden başarıyla mezun olur ve GATA Tıp Fakültesi’nden uzman unvanını alır.

Op. Dr. Mehmet Akif ÇUHADAR , şu anda mesleki çalışmalarına Özel Burtom Konur Cerrahi Tıp Merkezi’nde devam etmektedir.

 • 1984 İSKENDERUN LİSESİ
 • 1992 GATA TIP FAKÜLTESİ
 • 2000 GATA UZMANLIK
 • 1993 – 1996 GÖKÇEADA 5. KOMANDO ALAYI
 • 19996 – 2000 GATA ORTOPEDİ UZMANLIK EĞİTİMİ
 • 2000 – 2003 AĞRI ASKERİ HASTANESİ ORTOPEDİ UZMANLIĞI
 • 2003 – 2011 ADANA ASKERİ HASTANESİ
 • 2011 – 2013 BURSA ASKERİ HASTANESİ
 • 2013 – 2015 BİYOFİZ TIP MERKEZİ
 • 2015 – 2019 BURSA ANADOLU HASTANESİ
  2019….. BURTOM KONUR CERRAHİ TIP MERKEZİ
 • TOTBİD DERNEĞİ

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ İLGİ ALANLARI

Doğumsal kalça çıkıkları, bacaklardaki eşitsizlik, menüsküs yaralanmaları, eklem bağlarında ezilme ya da burkulma, sinir sıkışmaları, tetik parmak, tenisçi dirseği, eklem kireçlenmeleri, siyatik, topuk dikeni, kıkırdak yaralanmaları, lif kopmaları, spor kırılmaları ve yaralanmaları, kemik iltihapları, farklı eklemlerdeki çıkıklar, eklem ağrıları, romatizmalar, boyun ve bel fıtıkları, ayak ve ayak bileğinde oluşan dejeneratif problemler, rotator kılıf hastalıkları, omur ve dirsek artrozları, tekrarlayan çıkıklar, çarpık ayak, düz taban, diz, kalça kireçlenmeleri, akut yumuşak doku travmaları, kesilmiş damar ve sinirler.

Travmatoloji, bugün en geniş anlamıyla tıp dilinde kullanılmaktadır ve ortopedi bilim dalıyla birlikte anılarak Ortopedi ve Travmatoloji anabilim dalı şekliyle yerleşmiştir.

Travmatoloji daha çok travma sonucu oluşan durumlarda acil tedaviyi içeren daldır. Kısaca travmatoloji yaralar, kırıklar, yanıklar, ezikler, çıkıklar gibi travmatik lezyonlarla ilgilenen tıp dalıdır. Travmatoloji, hasarlı ve yaralanmalı hareket sistemi elemanlarının (kemik, eklemler) eski işlevlerine kavuşmasını ve yaralının hayatını kurtarmayı amaçlar. Travmatoloji üst ekstremite kırıkları, alt ekstremite kırıkları, psödoartroz ve malunionlar, travmatoloji radyolojisi, cerrahi tedavi gerektiren kırıklar, vertebra kırıkları, pelvis kırıkları, asetabulum kırıkları, çocuk kırıkları, çıkıklar gibi konuları kapsar.

Ortopedi ya da eklem bilim, kas iskelet sistemini ve onun sorunlarını inceleyen gövdenin devinim dizgesinin biçimbilimini ve işlevini değiştiren doğumsal, sonradan edinilmiş ya da örselenme sonucu oluşan örsentileri incelemeye, önlemeye ve tedavi etmeye yönelik tıp uzmanlık dalıdır. Sözcük, orthos (düzgün) ve paedia (çocuk) kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur.

Çocuk ortopedisi Çocuk ortopedisi daha çok çocukların doğumsal deformiteleri, gelişimsel kalça displasisi (doğumsal kalça çıkığı), cücelik, çarpık ayak (pes ekinovarus) ve boy uzatma gibi cerrahi işlemlerle ilgilenir.

Artroplasti Artroplasti eklem hastalıklarıyla ilgilenir. Genelde yaşla veya bir travma sonucu artritik değişikliğe uğramış eklemleri prostatik (yapay, çelik titanyum alaşımlardan yapılmış) parçalarla değiştirerek ekleme ağrısız bir hareket açıklığı kazandırır.

İlaç tedavileri, fizik tedavi ve yürüteçler hastanın ağrılarını kesmiyor, yaşam kalitesini artırmıyor ve geceleri rahat bir uyku almasını sağlamıyorsa eklem protezi ameliyatı planlanabilir. En sık yapılan eklem protezi ameliyatı diz protezidir. Travma veya kireçlenme nedeniyle hastanın eklemlerinde ciddi hasar mevcutsa yürüme, merdiven çıkma gibi günlük basit aktiviteler zorlaşabilir.

El cerrahisi: El, el bileği, ön kol ve dirsek travmaları ve bunların hastalıklarıyla ilgilenir.

Omurga cerrahisi: Omurga travması, urları, enfeksiyonları ve skolyoz, kifoz gibi yapısal biçim bozukluklarını onarır.

Artroskopik cerrahi: Eklemleri açmadan küçük deliklerden kamerayla girerek tedavisini sağlar ve daha çok eklem faresi çıkarılması, ön-arka çapraz bağ cerrahisi, menisküs lezyonlarını tedavi eder.

Ayak-ayak bileği cerrahisi: Ayak-ayak bileği cerrahisi adından anlaşıldığı gibi ayak ve ayak bileği sorunlarıyla ilgilenir.

Onkolojik Ortopedi: Kas iskelet sisteminin kendisinden kaynaklanan ya da başka organlardan yayılan tüm iyi ve kötü huylu urların tanı ve tedavisiyle ilgilenir.

Deformite Cerrahisi: Doğuştan veya sonradan kazanılmış olan deformitelerin düzeltilmesiyle ilgilenir.

   ANLAŞMALI KURUMLAR

   Kurumumuz SGK ve Özel Sigortlar ile Anlaşmalıdır.
   İncelemek İçin Lütfen Bağlantıları Kullanın.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.