Uzm. Dr. Ramazan AKÇA
Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı

Uzm. Dr. Ramazan AKÇA

Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı

Uzm. Dr. Ramazan AKÇA

BURTOM ESENTEPE TIBBİ TAHLİL LABORATUVARI
Uzm. Dr. Ramazan AKÇA
Ramazan AKÇA Uzman Doktor
Ad ve Soyad : Uzm. Dr. Ramazan AKÇA
Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı
Klinik : Biyokimya ve Klinik Biyokimya
Merkez : Esentepe Tıbbi Tahlil Laboratuvarı
E-Posta : ramazan.akca@burtom.com.tr
Yabancı Dil : 🇬🇧 İngilizce

1969 Zonguldak doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Zonguldak’da tamamladı. 1986 yılında Zonguldak Mehmet Çelikel lisesinden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 1993 yılında Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1994 yılında SSK Hacıbektaş Dispanseri, 1994-1998 yılları arasında SSK Nevşehir Hastanesinde Pratisyen Hekim olarak çalıştı. 1998 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya ve Klinik Biyokimya Bölümüne girdi. 2002 yılında Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı olarak Bölümden mezun oldu.

 • 1986 yılında Zonguldak Mehmet Çelikel lisesinden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi.

   

 • 1993 yılında Tıp Fakültesinden mezun oldu.

   

 • 1994 yılında SSK Hacıbektaş Dispanseri, 1994-1998 yılları arasında SSK Nevşehir Hastanesinde Pratisyen Hekim olarak çalıştı.

   

 • 1998 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya ve Klinik Biyokimya Bölümüne girdi.

   

 • 2002 yılında Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı olarak Bölümden mezun oldu.

 • 1994 HACIBEKTAŞ SSK DİSPANSERİ

 • 1994-1998 NEVŞEHİR SSK HASTANESİ

 • 1998-2002 ULUDAĞ Ü.BİYOKİMYA A.D.

 • 2003-2005 BURSA DÜZEN LABORATUVARI

 • 2005-2007 BİLECİK DEVLET HASTANESİ

 • 2007-2010 ÖZEL BURSA MEDİCALPARK HASTANESİ

 • 2010-2013 ESKİŞEHİR YUNUS EMRE DEVLET HASTANESİ

 • TÜRK BİYOKİMYA DERNEĞİ

 • TÜRK KLİNİK BİYOKİMYA DERNEĞİ

 • KLİNİK BİYOKİMYA UZMANLARI DERNEĞİ

   

TIBBİ TAHLİL LABORATUVARI

TEST NETİCELERİNİN VERİLME BİRİMLERİ (SI)

Çalışma yapılan testler için raporlama yapılırken uluslararası birimler (SI, standart international) dikkate alınmaktadır. Bununla birlikte bazı test parametreleri için SI birimi yanında ikinci bir birim de verilmektedir. Herhangi bir birim değişikliği için laboratuvarmıza başvurabilirsiniz.

REFERANS ARALIKLARI

Çalıştığımız test parametrelerinin birçoğu için, laboratuvarmız tarafından toplumumuza yönelik belirlenen referans aralıkları kullanılmaktadır. Bunun yanında glukoz, total kolesterol vb. bazı testler için ise uluslararası kurumlar tarafından tavsiye edilen hedef değerler kullanılmaktadır.

ESKİ SONUÇLARIN VERİLMESİ

Yaptırmış olduğunuz testlerin sonuçları, son iki yıl içinde laboratuvarmızda yapılan test sonuçları ile beraber verilmektedir. Bu şekilde test sonuçlarının eski sonuçlarla beraber verilmesi testin tanısal değerini artırmaktadır.

GÜVENİRLİLİK

Laboratuvarımız CLSI programlarına üyedir ve metotlarının takipçisidir. Sonuçların tekrarlanabilirliği, biologie Prospective ve iç (internal) kalite kontrol örnekleriyle, uluslararası kalite kontrol programlarına katılım ile teyit edilmektedir.

GİZLİLİK

Laboratuvarımızda çalışılan test sonuçlarının gizliliği tarafımızdan titizlikle sağlanmaktadır.

Burtom Esentepe şubesinde hizmet veren Merkez Laboratuvarımız Biyokimya, Hormon, CBC-Hematoloji-İdrar birimlerinden oluşmaktadır. Merkez Laboratuvarımız kan, idrar, beyin-omurilik sıvısı ve diğer vücut sıvılarında, Rutin Biyokimyasal Testler (proteinler, lipitler, enzimler, karbonhidrat metabolizması ile ilgili testler, elektrolitler), kan düzeyi takip edilen ilaç düzeyleri, Tiroid Hormonları ve Antikorları, Fertilite Hormonları, Anemi Markerleri, Tümör Belirteçleri, Hepatit testleri, TORCH testleri, Tam Kan Sayımı, Periferik yayma incelemesi, Eritrosit Sedimantasyon Hızı ve Koagülasyon testleri gibi yaklaşık 120 parametre test tam otomatize analizörlerde çalışılmaktadır. Merkez Laboratuvarımıza günlük ortalama 500 civarında numune gelmekte ve bu numunelerden yaklaşık 1500 adet test çalışılmaktadır. Merkez Laboratuarımızda çalışılan testler ortalama 2 saat içerisinde rapor edilmektedir.

Tam kan sayımı için 27 parametreli tam otomatize kan sayım sistemleri kullanılmakta, patolojik bulgu içerme olasılığı olan numuneler periferik yayma yapılarak mikroskopik olarak değerlendirilmektedir.

Merkez Laboratuvarımızda çeşitli sebepler nedeni ile çalışılamayan testler için Düzen Laboratuvarlar Grubu’ ndan ve yurtdışından (Mayo Medikal Amerika, Cerba Laboratuvarı Fransa, Euroimmun Laboratuvarı Almanya, Willink Laboratuvarı İngiltere) hizmet alınmaktadır.

Merkez Laboratuvar sonuçlarımızın kalitesi internal (Her gün, her test için 2 farklı düzeyde kontrol) ve eksternal kalite kontrol (Randox Riqas, LABPT, Instand) programları ile takip edilmektedir. 

Merkez Laboratuvar Biyokimya Biriminde Roche Cobas 6000 seri C 501, 1 adet İntegra 400 Plus Biyokimya otoanalizörü, Siemens BFT II Koaglasyon cihazları bulunmaktadır.

Merkez Laboratuvar Hormon Biriminde Roche Cobas 6000 seri E 501, Roche Elecsys 2010, Abbot Architech i1000srhormon cihazları bulunmaktadır.

Merkez Laboratuvar CBC-Hematoloji-İdrar Biriminde Sysmex XN 1000,Mindray BC 5800,Vital Sedimantasyon,Roche Urisys 2400 cihazları bulunmaktadır.

   ANLAŞMALI KURUMLAR

   Kurumumuz SGK ve Özel Sigortlar ile Anlaşmalıdır.
   İncelemek İçin Lütfen Bağlantıları Kullanın.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    Tıp Merkezlerimizdeki doktorlarımızı görüntüleyip; takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.

    Tıp Merkezlerimizdeki doktorlarımızı görüntüleyip; takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.