Uzm. Dyt. Başak KEFELİ
Beslenme ve Diyet / Diyetisyen

Uzm. Dyt. Başak KEFELİ

Beslenme ve Diyet / Diyetisyen

Uzm. Dyt. Başak KEFELİ

BURTOM BİYOFİZ NİLÜFER TIP MERKEZİ
Uzm. Dyt. Başak KEFELİ
Başak KEFELİ Uzman Diyetisyen
Ad ve Soyad : Uzm. Dyt. Başak KEFELİ
Unvan : Uzman Diyetisyen
Klinik : Beslenme ve Diyet
Merkez : Burtom Biyofiz Nilüfer Tıp Merkezi
E-Posta : basak.kefeli@burtom.com.tr
Yabancı Dil : 🇬🇧 İngilizce

Uzm. Dyt. Başak KEFELİ, 2010 – Hacettepe Üniversitesi (Lisans) başarı ile mezun olmuştur.  2018 – İstanbul Okan Üniversitesi (Uzmanlık) Uzman ünvanını almıştır.

Uzm. Dyt. Başak KEFELİ, şuan da mesleki çalışmalarına BURTOM BİYOFİZ NİLÜFER TIP MERKEZİ’nde devam etmektedir.

İlgi Alanları; Sağlıklı Beslenme, Diyabette Tıbbi Beslenme Tedavisi,Zayıflama Programları, Gebelik ve Emzirme Dönemi Takibi, Sporcu Beslenmesi, Özel Hastalıklarda Beslenme, Kurumsal Beslenme Danışmanlığı, Çocuk Beslenmesi.

 • 2018 – İstanbul Okan Üniversitesi (Uzmanlık)

   

 • 2010 – Hacettepe Üniversitesi (Lisans)

   

 • 2005- Bursa Milli Piyango Anadolu Lisesi

 • 2010-2012 Formeo Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık Merkezi

 • 2010 Hacettepe Onkoloji hastanesi(staj)

 • 2010 Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ( Staj)
  2009 Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi(Staj)

 • 2009 Ankara Dr.Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve AraştırmaHastanesi(Staj)

 • 2009 Ankara Ulus Ziraat Bankası Kurum Mutfağı( Staj)

 • 2009 Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nutrisyon Kliniği(Staj)

 • 2008 Ankara 15 nolu AÇSAP (Staj)

 • Türkiye Diyetisyenler Derneği
 • Sporcu Beslenmesi Kitabı- Editör Dr.Esin Göksu Şeker- Kitap bölümü yazarlığı
 • Yaşlılık Hastalıkları ve Beslenme-Editör Dr.Esin Göksu Şeker- Kitap bölümü yazarlığı
BESLENME VE DİYET İLGİ ALANI

Obezite tedavisi, ağırlık yönetimi, romatizmal hastalıklarda beslenme tedavisi, böbrek hastalıklarında beslenme tedavisi, diyabet, kanserde beslenme , kanserden korunma, çocuk beslenmesi, gebe beslenmesi, eliminasyon diyetleri, alerji ve besin intoleransı, bağırsak hastalıklarında beslenme tedavisi, kalp hastalıklarında beslenme tedavisi, metabolik sendrom.

BESLENME VE DİYET - TANI VE TEDAVİLER

Obezite, fazla kilo, zayıflama, zayıflık , kilo alma , gebe beslenmesi, insülin direnci, diyabette tıbbi diyet tedavisi, romatizma, romatoid artirit diyeti, lupus diyeti, ankilozon spondilit , kabızlık beslenmesi, gut diyeti, emziren anne beslenmesi, eliminasyon diyeti , hipertansiyon beslenmesi, ülseratif kolit, crohn’s hastalığı, ürik asit diyeti, Bağışıklık sistemi , gluten intoleransı, besin alerjileri, yeme bozukluğu , tıkınırcasına yeme bozukluğu, damar sertliği, damar tıkanıklığı, böbrek hastalıklarında diyet tedavisi, aralıklı oruç diyeti, if diyeti.

Kişilerin bireysel düzeyde optimal beslenmesine, çeşitli beslenme gereksinimlerinin rol aldığı bir dengeye bağlı olduğu fikrine dayanır. Biri için iyi olan bir tedavi yöntemi bir diğeri için aynı oranda yararlılık göstermeyebilir. Siz, sindirim sistemi veya bağırsak sorunlarınızın üstesinden gelmek, yaşadığınız hormonal problemlere bağlı diyet tedavisi almak, kronik hastalıklarınızı yenmek yada belirli bir kilo hedefiniz olduğu için çalışma kararı almış olabilirsiniz. Amacım tüm bireysel ihtiyaç ve hedefleriniz doğrultusunda sağlığınızı koruyarak size yardımcı olabilmektir.

Ağırlık Yönetimi
Kilo almak veya kilo vermek istiyorsunuz, ancak nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda yeteri kadar bilgiye sahip değilsiniz veya bu konuda bir uzmanın desteğine ihtiyacınız var ise ağırlık yönetimi hizmetimiz tam size göre. Bu hizmetimiz ile hem gerçekçi, hem de hedeflediğiniz kilo değerini profesyonel bir destek ile ulaşabilirsiniz.

Yeme Bozuklukları ve Beslenme Tedavisi
Yeme Bozuklukları tedavisi Psikolog ve Diyetisyen iş birliği ile yürütülen bir koordine tedavi çalışmasıdır. Tedavi yaklaşımında bulunan hastalıklar arasında; Anoreksiya Nervoza, Bulimia Nervoza, Ortoreksiya, Gece Yeme Sendromu ve Binge Eating (Tıkınırcasına Yeme) sendromları yer alır. Beslenme bozukluğu tespit edildikten sonra kilo denetimi adına Diyet Uzmanı, psikolojik destek adına Psikolog ile tedavi sürecine girilir.

Kronik Hastalıklarda Beslenme Tedavisi
Hiperkolesterol, Hipertansiyon, İnsülin Direnci, Tip 2 Diyabet, Gut, Reaktif Hipoglisemi, Karaciğer ve Böbrek Fonksiyonlarında Bozukluklar…Kronik hastalıkların kan tetkikleri yaparak tespit edilmesi, Dahiliye Uzmanı ve Diyetisyen eşliğinde Kronik Hastalıkların yarattığı komplikasyonları minimum seviyeye indirmek veya ortadan kaldırmak adına uygulanan tedavi yöntemidir.

Sindirim Sistemi Bozuklukları
Konstipasyon (Kabızlık), Diyare (İshal), İBS (İrritable Barsak Sendromu), Reflü, Ülser, Gastrit, Spastik Kolon, Kısa Barsak Sendromu, Çölyak, Laktoz İntoleransı, Sindirim sistemi bozukluklarına bağlı yaşanılan besin intoleranslarına uygulanan beslenme tedavisini içerir.

Polikistik Over Sendromu ve Diğer Hormon Bozuklukları Tedavisi
Tüm hormon bozukluklarında doğru beslenme yöntemlerini içerir. Tedavi sürecine başlanmadan kişinin tüm kan tetkikleri incelenir. Hormon tedavilerinde Diyetisyen ve Endokrinolog ile koordine yürütülen tedavi sürecine girilir. Hormon bozukluklarında kilo verme hızı sağlıklı bireylere oranla yavaşlama gösterir. O sebeple tedavi süresinde kişinin diyet uzmanından destek alması önemlidir.

Pediatrik Beslenme
65 yaş ve üzeri bireylerin sağlıklı beslenmek, osteoporoz, kemik erimesi vb. hastalık süreçlerine girmeden önleme, girdiyse tedavi planı oluşturulmasını içeren hizmet birimidir. Özellikle menapoz sonrası artan yağ dokusu ve kilo artışını dengede tutmak, malnutrisyon oluşursa uygun tedavi planı oluşturmak, hastalıklardan korunmak adına bu süreçte Diyet Uzmanına başvurulması önemli değer taşımaktadır.

Gıda Alerjisi
Gıda intolerans testi uygulanarak besin alerjileri veya intoleransları tespit edilir, bu besinlerin girilen diyet tedavisi süresince günlük beslenmeden çıkarılıp yerine farklı besinlerin tercih edilmesi ile intolerans veya alerjinin tedavi edilmesidir.

Sporcu Beslenmesi
Sporcu diyetleri, kilo yönetimi için uygulanan beslenme programlarından farklı bir süreç içerir. Yapılan spora uygun, bireysel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak hesaplanan karbonhidrat, yağ, protein miktarlarına uygun olarak bir beslenme programı planlanır. Tüm profesyonel ve amatör sporcular adına bu hizmet verilmektedir. Beslenme programının amacı ise; yapılan sporun verimliliğini maksimum seviyeye taşımak ve sakatlık risklerini minimum seviyeye indirmektir.

Gebe ve Emziklilik Beslenmesi
Sevgili annelerimizin girdiği bu önemli süreçte bir uzman yardımı almak, gebelik ve emziklilik sürecini daha rahat atlatmaya, gebelikte oluşabilecek anne ve bebek açısından risk içerebilen hastalıkların önlenmesinde büyük önem taşımaktadır.

Vejeteryan ve Vegan Beslenme
Ülkemizde ulaşılabilirlik ve uygulanabilirlik açıdan seçenek imkanı sınırlı olan bu beslenme grubu adına üretilen özel tarifler ve beslenme programlarını içerir. Girilen süreçte vejeteryan veya vegan beslenme biçiminde olan tüm kişilerin kan tetkikleri yapılır ve vitamin, mineral eksikliği yaşanırsa ek besin ve diyet destekleri sağlanarak kişilerin yaşam kalitesinin yüksek seviyede tutulması hedeflenir.

Bariatrik Cerrahi Operasyonlarında Beslenme
Mide küçültme ameliyatları sonrası geçirilen süreçte diyetisyen yardımı alarak kilo vermeye devam edilir. Verilen kiloların devamının sağlanması ve sürdürülebilmesi için kişilerin beslenmeyi iyi öğrenmesi gerekir. Küçülen mide kapasitesini zorlamamak, bu tedavi sürecinin en önemli aşamasıdır. Öğrenim süreci, bir alışkanlık halini alana kadar diyet uzmanından yardım almak geçirilen mide küçültme ameliyatının etkinliğini sürdürmede temel faktördür.

Yemek Planlama, Hazırlama ve Sağlıkllı Pişirme Stratejileri
Sağlıklı beslenme mutfakta başlar. Mutfağınızda yapacağınız ufak dokunuşlar ile beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyebilir, sağlıklı pişirme ilkelerini, doğru zamanda doğru alışveriş yapmayı öğrenebilir ve bu davranış değişikliklerini tüm hayatınıza yayabilirsiniz. Sizde yarattığı farkındalık dışında yaşam kalitenizin yükselmesine de olanak sağlayabilirsiniz.

Kilo Koruma Programları
Kilo Koruma Programı, sağlanan ağırlık yönetimi sonunda ömür boyu kazanmanız gereken beslenme alışkanlıklarının bütünüdür. Bu programda elinizde bir diyet listesi olmadan hayatınızı nasıl idame ettirebileceğiniz öğretilir ve görüşülen her seansta diyetisyeniniz tarafından sizlere beslenme eğitimleri verilir, bu şekilde kazanılan beslenme alışkanlıklarının hayat boyu sürmesi sağlanır.

   ANLAŞMALI KURUMLAR

   Kurumumuz SGK ve Özel Sigortlar ile Anlaşmalıdır.
   İncelemek İçin Lütfen Bağlantıları Kullanın.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    Tıp Merkezlerimizdeki doktorlarımızı görüntüleyip; takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.

    Tıp Merkezlerimizdeki doktorlarımızı görüntüleyip; takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.