Dahiliye (İç Hastalıkları) Uzmanı

Uzm. Dr. Murat ÇAKIR

Dahiliye (İç Hastalıkları) Uzmanı

Uzm. Dr. Murat ÇAKIR

BURTOM KONUR CERRAHİ TIP MERKEZİ
Murat ÇAKIR
Murat ÇAKIR Uzman Doktor
Ad ve Soyad : Uzm. Dr. Murat ÇAKIR
Unvan : Dahiliye (İç Hastalıkları)
Klinik : Dahiliye Uzmanı
Merkez : Burtom Konur Cerrahi Tıp Merkezi
E-Posta : murat.cakir@burtom.com.tr
Yabancı Dil : 🇬🇧 İngilizce

Dahiliye Uzm. Dr. Murat ÇAKIR, Rize’de doğmuştur. Bursa Erkek Lisesi’ndeki eğitiminin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Uzmanlığını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Dahiliye bölümünde tamamlamıştır.
Uzm. Dr. Murat ÇAKIR, şuan da mesleki çalışmalarına Burtom Konur Cerrahi Tıp Merkezi’nde devam etmektedir.

Lise Öğrenimi: Bursa Erkek Lisesi
Mezun Olduğu Yıl / Okul : 1990 – 1996 / Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
Uzman Olduğu Yıl / Okul : 1999 – 2004 / İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

 • 2004 – 2005 : Balıkesir Askeri Hastanesi
 • 2005 – 2006 : Rize Çayeli Devlet Hastanesi
 • 2006 – 2012 : Özel Rize Tıp Merkezi
 • 2012 – 2017 : Acıbadem Konur Cerrahi Tıp
 • 2017-2022: Özel doruk özel Bursa hastanesi Merkezi
 • TTB | Türk Tabipleri Birliği
 • Kronik Myeloproliferatif Hastalıklarda Görülen Trombositoz ile Reaktif Trombositozun Ayırıcı Tanısında Serum Trombopoetin Seviyelerinin Yeri ve Önemi
DAHİLİYE İLGİ ALANLARI

Bağırsak Hastalıkları, Sarılık, Hepatit B, Tiroid Hastalıkları, Trombofili, Diyabet (Şeker Hastalığı), Aşırı Kilo Alımı, Gizli Şeker, Gastroenterit, Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL), Sedef Hastalığı, Hipoglisemi, Anemi, Karaciğer Tümörleri, Lenfoma, Alerji, HIV, AIDS, Karın Ağrısı, Akut Myeloid Lösemi (AML), Hepatit C, Mide Hastalıkları, Astım, Esansiyel Trombositoz, Kan Şekeri Yüksekliği, Tip 1 Diyabet, Deri Lekeleri, TTP, Albüminüri, Tiroid Guatr, Hipertiroidi, Karaciğer Yağlanması, Cilt Lekeleri, Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon), Hipertiroidi, Demir Eksikliği, Gastrit, ITP, Hiperlipidemi, Karaciğer Hastalıkları, Sarkoidoz, Halsizlik, Diyabet (Şeker Hastalığı), Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon), Hazımsızlık, Anemi, Havale, Hiperlipidemi, Diyabet (Şeker Hastalığı), Mide Hastalıkları, Gastrointestinal Kanama, Multiple Myeloma, Anüri (İdrar Çıkaramama), Tip 2 Diyabet, Kan Şekeri Düşüklüğü, Mide Ekşimesi, Hepatit A, Vitamin Eksikliği, Diyabet (Şeker Hastalığı)

DAHİLİYE TANI VE TEDAVİLER

Abdominal Parasentez, Abdominal Ultrasonografi, Ama(Anti-Mitokondrial Antikor), Ana(Antinükleer Antikor), Bilgisayarlı Tomografi Taraması(Bt), Dgk(Dışkıda Gizli Kan) Testi, Diabetes Mellitusta Insülin Tedavisi, Elektron Işınlı Bilgisayarlı Tomografi, Elisa, Enjeksiyon Im, Enjeksiyon Iv, Esd (Sedimantasyon), Gtt(Glukoz Tolerans Testi), Hdl Kolesterol Testi, Hemaferez, Hemoglobin A1c(Hba1c), Hiv Testi, Karaciğer Kan Testleri, Kolesterol Testi, Lenfaferez, Ogtt (Oral Glukoz Tolerans Testi), Oksimetre, Pdc-E2 Antijen(Antimitokondiyal Antikor), Perkütan Iğne Aspirasyonu, Serebrospinal Sıvı Analizi, Splenektomi, Subkütan Enjeksiyon, Tam Idrar Tahlili(Tit), Tam Kan Sayımı-Hemogram, Ua(Ürinaliz), X-Ray, Çocuk Immünizasyonu(Aşılanması)

İç hastalıkları, tıbbın bir ana bilim dalıdır; Dahiliye olarak da bilinir.
İnsanın sindirim sistemi, böbrek, kalp, akciğer, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, romatizmal, hormonal ve alerjik hastalıklar, yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.

İç hastalıkları bölümünün pek çok yan dalı bulunmaktadır. Bu yan dallardan biri olan endokrinoloji, iç salgı bezlerinden kaynaklanan metabolizma hastalıkları ile ilgilenmektedir. Bu iç salgı bezleri böbreküstü bezler, tiroid ve hipofiz bezleridir. Bir diğer dalı ise gastronenterolojidir. Bu dal dolaşım sistemi, üreme sistemi, boşaltım sistemi, kas sistemi, lenfatik sistem, endokrin sistemi, deri, üriner sistem ve iskelet sisteminde gelişen hastalıkların tanısının koyulmasında oldukça başarılıdır. Bir diğer bilim dalı olan hemotoloji plazma hücreleri, beyaz kan hücrelerinden kaynaklı hastalıklar, demir eksikliğine bağlı gelişen anemi ve bunlara bağlı oluşan kanser gibi hastalıkların tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Nefroloji böbrek naklinden diyaliz tedavisine kadar birçok alandan sorumludur. Ayrıca kronik tansiyon yüksekliği ve vücuttaki sıvı dengesizliğinden kaynaklanan problemlerde nefroloji dalının alanına girer. Romatoloji ise vücut ağrıları, yumuşak doku ve kas yaralanmaları, kemik erimesi gibi durumların tanı ve tedavisi ile ilgilenmektedir.

İlgi Alanları: Zatürre, Grip, Bronşit, Göğüs ağrısı, Astım, Koah, Hipertansiyon, Kalp ritim bozuklukları, Kalp yetmezliği, Koroner kalp hastalıkları, Diyabet, Guatr, Ağız kuruluğu, Ülser, Gastrit, Mide ekşimesi, Öksürük, Karaciğer hastalıkları, Safra kesesi hastalıkları, Böbrek hastalıkları, Karın ağrısı, Kabızlık, İshal, Spastik kolon, Kansızlık, Hemofili, Troid hastalıkları, Obezite, Kolesterol ve trigliserid yüksekliği, Gut hastalığı, Ateşli eklem romatizması, Osteoporoz, İdrar yolu hastalıkları, Baş dönmesi, Baş ağrısı, Migren, Hepatit, Akdeniz anemisi, Kistler, Alerjiler, Sürekli hapşırma, Kanser, Hormon bozuklukları, Bulaşıcı hastalıklar, Hipertansiyon.

   ANLAŞMALI KURUMLAR

   Kurumumuz SGK ve Özel Sigortlar ile Anlaşmalıdır.
   İncelemek İçin Lütfen Bağlantıları Kullanın.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.

    Hızlı Randevu, Görüntülü Muayene, Rapor Paylaşımı, Laboratuvar Sonuçları, Kolay Ödeme ve Sağlık Bilgileri Yönetimi Tek uygulamada!

    Sağlığınız cebinizde mobil uygulamamızı indirin.