loader image
Uzm. Dr. Melih KORUYUCU
Dermatoloji (Cildiye) Uzmanı

Uzm. Dr. Melih KORUYUCU

Dermatoloji Uzmanı

Uzm. Dr. Melih KORUYUCU

BURTOM ÖZLÜCE TIP MERKEZİ
Uzm. Dr. Melih KORUYUCU
Melih KORUYUCU Uzman Doktor
Ad ve Soyad : Uzm. Dr. Melih KORUYUCU
Unvan : Dermatoloji Uzmanı
Klinik : Dermatoloji (Cildiye)
Merkez : Burtom Özlüce Tıp Merkezi
E-Posta : melih.koruyucu@burtom.com.tr
Yabancı Dil : 🇬🇧 İngilizce

1969 yılında İskenderun doğumlu Dermatoloji uzmanı Dr. Melih Koruyucu, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde dermatoloji eğitimi aldı ve 1997’de dermatoloji uzmanı oldu.

Uzmanlık eğitiminden sonra 2007 yılına kadar Etimesgut Hava Hastanesi’nde çalışmaya başladı. Burada çalışırken anlaşmalı olarak Keçiören Özel Hastanesi ve Umar Uzmanlar Tıp Merkezi’nde çalıştı.
2006 yılında kendine ait Dora Güzellik Merkezini kurdu ve 4 yıl boyunca burada çalıştı. Ardından buradan ayrılarak 3 yıl boyunca Estetik International ve Özel Rentıp Hastanesinde çalıştı.


Saç Ekimi uygulamaları ile, Dolgu, Botoks, Lazerle iz tedavisi, Leke tedavisi, Çatlak tedavisi, Dövme tedavisi, Damarsal Rahatsızlıkların Tedavisi, Cilt Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi, Akne Tedavisi,
Saç Mezoterapisi, Yüz Mezoterapisi, Vücut Mezoterapisi ve Lipoliz (selülit ve incelme tedavileri), Ben alımı, Siğil tedavileri, Tırnak cerrahisi, PRP, Rolter ve Dermapen Uygulamaları ve İğneli Radyofrekans Uygulaması uygulamalarınıda başarıyla gerçekleştirmektedir.

Şuan da mesleki çalışmalarına Özel Burtom Özlüce Tıp Merkezi’nde devam etmektedir. 

 • 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
 • Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde dermatoloji eğitimi aldı ve 1997‘de dermatoloji uzmanı oldu.

Uzmanlık eğitiminden sonra 2007 yılına kadar Etimesgut Hava Hastanesi’nde çalışmaya başladı. Burada çalışırken anlaşmalı olarak Keçiören Özel Hastanesi ve Umar Uzmanlar Tıp Merkezi’nde çalıştı.

2006 yılında kendine ait Dora Güzellik Merkezini kurdu ve 4 yıl boyunca burada çalıştı. Ardından buradan ayrılarak 3 yıl boyunca Esttik International ve Özel Rentıp Hastanesinde çalıştı.

 • Türk Tabipler Birliği

DERMATOLOJİ İLGİ ALANLARI

Dermatoloji deri, kıl ve tırnakların sağlığı ve hastalıklarının tanı ve tedavisi yanında cinsel yolla bulaşan hastalıklar, dış genital bölge, ağız içi ve dilin hastalıkları ile ilgilenir.  

Ağız yaraları, Akne (sivilce), Akne(sivilce) izleri, Aktinik keratoz, Alopesiler (Saç dökülmeleri), Androgenetik alopesi, Atopik dermatit, Behçet Hastalığı, Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, Cilt Benleri, Cilt Kanserleri, Ekzemalar, Folikülit, Fronkül, Karbonkül, Genital Herpes, Genital Siğil, Herpes simpleks, Hiperhidroz, Hipertrikoz ve Hirşutizm, Hipertrofik skar ve keloid, Kaşıntı ve kaşıntı ile giden hastalıklar, Mantar hastalıkları, Melasma, Molluskum, Oral mukoza hastalıkları, Pitriazis rozea, Psoriasis (Sedef Hastalığı), Roza, Saç bitlenmesi, Seboreik ekzema, Siğil, Tırnak hastalıkları, Uyuz, Ürtiker, Vitiligo (Ala Hastalığı), Zona.

DERMATOLOJİ POLİKİNLİĞİ BÜNYESİNDE SUNULAN HİZMETLER

Mikroskobik Mantar Tahlili: Mantar hastalıklarında etken varlığının tespit edilmesinde kullanılmaktadır.

Wood Işığı Muayenesi: Çeşitli mantar ve bakteryel deri hastalıklarının ve melasma gibi pigmentasyon bozukluklarının tanısında kullanılır.

Paterji testi: Behçet hastalığı tanısı için yardımcı bir testtir.

Otolog serum deri testi: Ürtiker tanısı için yardımcı bir testtir.

Elektrokoterizasyon: Siğil, seboreik ve aktinik keratoz, telenjiektazi, saplı deri lezyonlarının tedavisi amacıyla uygulanmaktadır.

Kriyoterapi: Siğil, seboreik ve aktinik keratoz, venöz göllenme, Bowen hastalığı ve bazal hücreli karsinoma gibi derinin iyi ve bazı kötü huylu tümoral oluşumlarının tedavisi amacıyla kullanılmaktadır.

Minör cerrahi işlemler: Her çeşit deri lezyonlarından punch veya insizyonel biyopsi , apse ve kist boşaltımı gibi minör cerrahi işlemler yapılmakatadır.

İntralezyonel Enjeksiyon: Alopesi areata, keloid, akne gibi bazı hastalıkların tedavisinde uygulanır.

Dermatoloji, cilt hastalıkları ve tedavisiyle ilgilenen tıp dalı. Deri bilimi olarak da adlandırılmaktadır. Saç dökülmesi hangi nedene bağlı olursa olsun eğer bir kişi böyle bir durumdan yakınıyor ise hiç paniğe kapılmadan bir Deri Hastalıkları (Dermatoloji=Cildiye) uzmanına başvurmalıdır. Dermatolog adı verilen uzmanlar teşhisi rahatlıkla koyar ve hastaya uygun bir çözüm yolu önerirler. Bazen çözümün çok basit olabileceği unutulmamalıdır.

Deri Hastalıkları olarak da bilinen dermatolojik rahatsızlıklardan en yaygın olanları Dermatofaji, Sedef Hastalığı, Akne, Hulusi Behçet’in keşfettiği Behçet hastalığı, alerji, ve sık görülen bir cinsel rahatsızlık olan HPV olarak sıralanabilir. Bunlara ek olarak birçok dermatolojik rahatsızlık gündelik yaşantımızda karşımıza çıkabilir. Bunun için öncelikle bu hastalıklar konusunda az da olsa bilgi sahibi olmalı ve herhangi bir hastalığın belirtilerinden şüphelenildiğinde hemen bir uzmana danışılmalıdır. Unutulmamalıdır ki bir hastalığın tedavisinde en faydalı etkenlerden birisi erken teşhistir.Cilt problemleri olan hastalar Dermotologlar tarafından uygun ilaçlar reçete edilerek hastalığın tedavisi sağlanır.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    BURTOM SAĞLIK GRUBU

    Tıp Merkezlerimizdeki doktorlarımızı görüntüleyip; takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.

    BURTOM SAĞLIK GRUBU

    Tıp Merkezlerimizdeki doktorlarımızı görüntüleyip; takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.