Dahiliye (İç Hastalıkları) Uzmanı

Uzm. Dr. Hakkı DOĞAN

Dahiliye (İç Hastalıkları) Uzmanı

Uzm. Dr. Hakkı DOĞAN

BURTOM ÖZLÜCE TIP MERKEZİ
Uzm. Dr. Hakkı DOĞAN
Hakkı DOĞAN Uzman Doktor
Ad ve Soyad : Uzm. Dr. Hakkı DOĞAN
Unvan : Dahiliye Uzmanı
Klinik : Dahiliye (İç Hastalıkları)
Merkez : Burtom Özlüce Tıp Merkezi
E-Posta : hakki.dogan@burtom.com.tr
Yabancı Dil : 🇬🇧 İngilizce

1968 yılında Bursa Orhaneli ilçesinde dünyaya gelmiştir.İlköğrenimini Orhaneli Demirci İlkokulunda,lise öğrenimini Erzincan Tercan lisesinde tamamlamıştır.Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesinde tamamlayarak tıp doktoru ünvanını almıştır. İhtisas eğitimini Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamlayarak İç Hastalıkları uzmanı ünvanını almıştır.Mesleki ile ilgili yurt içi ve yurt dışı bilimsel kongre ve toplantılara dinleyici olarak katılmıştır.

Mesleği ile ilgili konuları takip edebilecek düzeyde ingilizce bilmektedir.Mesleki eğitimin sürekli olması gerektiğine inanır ve güncel gelişmeleri takip etmeye çalışır.Evli ve bir çocuk babasıdır.

 • 1985-1991 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
 • 1992-1997 İSTANBUL HASEKİ EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ
 • 1991: TOKAT NİKSAR YAZICIK SAĞLIK OCAĞI TABİPLİĞİ
 • 1992: TOKAT BAŞÇİFTLİK SAĞLIK OCAĞI TABİPLİĞİ
 • 1992-1997: HASEKİ HASTANESİ 4. DAHİLİYE KLİNİĞİ ASİSTAN
 • 1997-1998: MALATYA ASKER HASTANESİ İÇ HASTALIKLARI KLİNİĞİ
 • 1998-2001: ORHANELİ DEVLET HASTANESİ İÇ HASTALIKLARI KLİNİĞİ
 • 2001-2003: İZNİK DEVLET HASTANESİ İÇ HASTALIKLARI KLİNİĞİ
 • 2003-2014: BURSA ALİ OSMAN SÖNMEZ ONKOLOJİ HASTANESİ İÇ HASTALIKLARI KLİNİĞİ
 • 2014-2019: BURSA ÇEKİRGE DEVLET HASTANESİ İÇ HASTALIKLARI KLİNİĞİ
 • 2020: BURSA ÖZEL MEDİKALPARK HASTANESİ İÇ HASTALIKLARI
 • 2021: BURTOM ÖZLÜCE TIP MERKEZİ İÇ HASTALIKLARI
 • Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği
 • Türk Tabipler Birliği Bursa Tabip Odası
 • 1.Doğan Hakkı,Yenigün Mustafa,Diyabetik NefropatiHaseki Tıp Bülteni(37)(2)Ulusal Hakemli Dergi;Derleme1999
 • 2.Doğan Hakkı,Yenigün Mustafa,Şar Fuat,TemizLevent Ümit:Geniş Pulmoner konuslu vaka nedeniyle Atriyal Septal Defekt Haseki Tıp Bülteni1996 ;3 Ulusal hakemli dergi
 • 3.Bostancı Mustafa,Taşkale Mustafa Gürkan,Selman Salih,Yenigün Mustafa,Şar Fuat,Doğan Hakkı:Papilla Wateri tm nedeniyle sarılık vakasıHaseki Tıp Bülteni 35:2 1997
 • 4.Doğan Hakkı,Yenigün Mustafa,Şar Fuat,Altuntaş Yüksel,Ordu Çetin,Temiz Levent Ümit:Can Syndrome Xleadto enlargement of various visceral organs? 1997 Dıabetes A448:1768 :IDF Congress Denmark 1997
DAHİLİYE İLGİ ALANLARI

Helikobakter Pilori (Ülser Mikrobu), Hazımsızlık (Dispepsi), Halsizlik (Bitkinlik, Yorgunluk), Guatr, Endokrin – Metabolizma, Elektrokardiyografi (EKG), Eklem Kireçlenmesi (Osteoartrit), Ateş, Duodenum Ülseri (Oniki Parmak Bağırsağı Ülseri), Diyare (İshal), Dispepsi (Hazımsızlık), Diabetes Mellitus(Şeker), Damar Hastalıkları, Çarpıntı, Böbrek Hastalıkları, Bel-Boyun Ağrıları, Bağırsak Hastalıkları, Eklem Ağrısı, Yorgunluk, Tansiyon düşüklüğü / yüksekliği, Sıvı Ve Elektrolit Bozuklukları, Safra Kesesi Hastalıkları, Romatizmal Hastalıklar, Romatizmal Ağrılar, Pankreas Hastalıkları, Nefes Darlığı, Hepatit (Karaciğer İltihabı), Mide Ağrısı, Kireçlenme (Osteoartrit), Kemik Erimesi (Osteoporoz), Kas İskelet Sistemi Hastalıkları, Karın Ağrısı, Karaciğer Hastalıkları, Kalp Hastalıkları, Hiperlipidemi Takip ve Tedavisi, Kalp Damar Hastalıkları, Mide Hastalıkları, Tiroid Bezi Hastalıkları ve Teşhisi, Diyabet, Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon).

DAHİLİYE TANI VE TEDAVİLER

Genel iç hastalıkları, Diyabet tedavisi, Hipertansiyon Tanı ve Tedavisi, Kronik Hastalıklara Bütünsel Yaklaşım, Mide – Bağırsak Hastalıkları ve Tedavisi, Medikal Tedaviler, Tiroid Nodülleri Takip ve Tedavisi.

İç hastalıkları, tıbbın bir ana bilim dalıdır; Dahiliye olarak da bilinir.
İnsanın sindirim sistemi, böbrek, kalp, akciğer, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, romatizmal, hormonal ve alerjik hastalıklar, yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.

İç hastalıkları bölümünün pek çok yan dalı bulunmaktadır. Bu yan dallardan biri olan endokrinoloji, iç salgı bezlerinden kaynaklanan metabolizma hastalıkları ile ilgilenmektedir. Bu iç salgı bezleri böbreküstü bezler, tiroid ve hipofiz bezleridir. Bir diğer dalı ise gastronenterolojidir. Bu dal dolaşım sistemi, üreme sistemi, boşaltım sistemi, kas sistemi, lenfatik sistem, endokrin sistemi, deri, üriner sistem ve iskelet sisteminde gelişen hastalıkların tanısının koyulmasında oldukça başarılıdır. Bir diğer bilim dalı olan hemotoloji plazma hücreleri, beyaz kan hücrelerinden kaynaklı hastalıklar, demir eksikliğine bağlı gelişen anemi ve bunlara bağlı oluşan kanser gibi hastalıkların tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Nefroloji böbrek naklinden diyaliz tedavisine kadar birçok alandan sorumludur. Ayrıca kronik tansiyon yüksekliği ve vücuttaki sıvı dengesizliğinden kaynaklanan problemlerde nefroloji dalının alanına girer. Romatoloji ise vücut ağrıları, yumuşak doku ve kas yaralanmaları, kemik erimesi gibi durumların tanı ve tedavisi ile ilgilenmektedir.

İlgi Alanları: Zatürre, Grip, Bronşit, Göğüs ağrısı, Astım, Koah, Hipertansiyon, Kalp ritim bozuklukları, Kalp yetmezliği, Koroner kalp hastalıkları, Diyabet, Guatr, Ağız kuruluğu, Ülser, Gastrit, Mide ekşimesi, Öksürük, Karaciğer hastalıkları, Safra kesesi hastalıkları, Böbrek hastalıkları, Karın ağrısı, Kabızlık, İshal, Spastik kolon, Kansızlık, Hemofili, Troid hastalıkları, Obezite, Kolesterol ve trigliserid yüksekliği, Gut hastalığı, Ateşli eklem romatizması, Osteoporoz, İdrar yolu hastalıkları, Baş dönmesi, Baş ağrısı, Migren, Hepatit, Akdeniz anemisi, Kistler, Alerjiler, Sürekli hapşırma, Kanser, Hormon bozuklukları, Bulaşıcı hastalıklar, Hipertansiyon.

   ANLAŞMALI KURUMLAR

   Kurumumuz SGK ve Özel Sigortlar ile Anlaşmalıdır.
   İncelemek İçin Lütfen Bağlantıları Kullanın.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   Ticari Elektronik İleti Onay Metni

   advanced divider
   Tanıtım ve Pazarlama İçerikli Ticari Elektronik İleti Gönderimi İçin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metninde yer alan bilgilendirme doğrultusunda; BURTOM SAĞLIK GRUBU, topluluk şirketleri ve iştirakleri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlarıyla tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine onay veriyor musunuz?
    
   Dilediğiniz zaman tamamen veya kanal bazında, veri, ses, görüntü vesair her türlü ileti gönderimini reddetme hakkına sahipsiniz.
   Ticari elektronik ileti gönderimine onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin iletileri almayı reddedebilirsiniz. Ret bildiriminizi burtom.com web sitesi üzerinden kolay ve ücretsiz bir şekilde yapabilir veya İYS İleti Yönetim Sistemi üzerinden ticari ileti gönderilmesini reddedebilirsiniz.

   BURTOM SAĞLIK GRUBU

   KVKK Bilgi Talep Formu / Başvuru Formu

   advanced divider

    Şirketimiz ile olan ilişkinizi belirtiniz. (Ziyaretçi, iş ortağı, çalışan adayı, eski çalışan, kiracı, kiracı adayı gibi)

    Şirket tarafından başvurunuza verilecek yanıtın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz.

    Tıp Merkezlerimizdeki doktorlarımızı görüntüleyip; takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.

    Tıp Merkezlerimizdeki doktorlarımızı görüntüleyip; takvimden istediğiniz tarih ve saati seçerek hızlı randevu alabilirsiniz.